Wpis z mikrobloga

Od bardzo długiego już czasu nurtuje mnie pytanie, dlaczego kobietom tak zależy na ślubie? (inb4 nie wszystkie, moja była nie chciała, ale miała co innego za uszami ( ͡° ͜ʖ ͡°)) I nie chodzi mi tu o sam akt ślubu, że po prostu idziemy do cywila ze świadkami, obiad i narazie. Chodzi mi o te całe szopki, odwalanie się, zaręczyny, pierścionki, wesela za 100k. To jest jakiś absurd, nawet jakieś takie kobiety z "wyższych sfer" wykształcone, "niezależne" piszczą jak głupie jak słyszą o sukienkach ślubnych i innych pierdołach. Wszystkie marzenia o byciu ksienrzniczkom, "po 3 latach się nie oświadczył?!!!111 RZUĆ GO", o co tutaj chodzi? Pytam tak na spokojnie, bez hejtu i proszę o logiczne uzasadnienie jeśli ktoś rozumie.
#zwiazki #rozowepaski #logikarozowychpaskow #wesele
  • 19
@demaistre: bo jak my mieliśmy 5 lat i bawiliśmy się w wojsko to one bawiły się w bycie księżniczka i piły herbatki na wystawnych balacch z pluszakami. Powodów jest mnóstwo - uwarunkowane społeczne, hormony, poczucie bezpieczeństwa, zazdrość i rywalizacja z innymi dziewczynami, potrzeba deklaracji i statecznosci. Hej kobiety są różne od facetów, ile Ty masz lat?
@Aerwin: za dużo już ( ͡° ʖ̯ ͡°) tyle się mówi o równouprawnieniu, wszystkie o wszystko walczą, a potem i tak dostają małpiego mózgu na widok białej sukienki. I don't even
Od bardzo długiego już czasu nurtuje mnie pytanie, dlaczego kobietom tak zależy na ślubie?


bo czują się niepewnie na rynku pracy a ślub zapewnia bardzo dużo przywilejów kobiecie jako małżonce i stanowi jakąś złudną "stabilizację" która niby jest dowodem miłości ze strony mężczyzny, ale według mnie takim samym dowodem bezinteresownej miłości ze strony kobiety jest intercyza

(inb4 nie wszystkie, moja była nie chciała, ale miała co innego za uszami ( ͡°
@demaistre: Po prostu chcą poczuć się wyjątkowe tego dnia i tyle. My mamy z niebieskim plan, by pobrać się za granicą, na plaży, tylko my, we dwoje () I to byłby ślub cywilny i potem jeszcze tydzień wakacji tam. Kościelny też skromny, żadnych aut, żadnego weselicha w remizie i orkiestry. Ładne dekoracje, fajna sala, jedzenie, alkohol i DJ. Bez poprawin i żałosnych zabaw. Nasza
@demaistre bo w naszej kulturze śluby są powszechne, a kobiety są społeczne i dostosowują swoje życie do schematów. Żadna dziewczyna nie chce się wychylać i nie mieć męża i dzieci, bo będzie oceniania negatywnie przez społeczeństwo i rzeczywiście tak jest. Co do dużych wesel to po prostu chce się popisać przez rodziną i znajomymi i dostosować się do innych, a nie ze ona tylko do urzędu xd
@demaistre: nie wiem czemu szopki, ale czemu chcą mieć już męża to i owszem. Taka przecietna babka "traci" swoją wartość z czasem, z roku na rok szanse na znalezienie dobrego męża maleją. Jeśli się para rozstanie w wieku 30 lat to babka już musi trochę obniżyć standardy, a taki koleś niekoniecznie. Dla takich normalnych normickich par to normalne że mężczyźnie się nie śpieszy. Kobiecie też nie musi się "spieszyć" jakoś bardzo,
@demaistre: nie wiem, ja bym chciala slub taki o ktorym mowisz- cywilny, potem jakis obiad dla rodziny i do widzenia. No a jak facet po 3 latach (albo po ilus tam- zalezy od kobiety) sie nie oswiadczy, to chyba oczywiste ze kobieta powinna zerwac, bo facet czerpie z jej mlodosci i nie daje jej stabilizacji. Czyli jak ona sie zestarzeje to on ją zostawi dla mlodszej, a ona ma zycie skopane,