Wpis z mikrobloga

Pytałem dzisiaj już o światłowód od inei, ale widzę, że w mojej lokalizacji jest też możliwość światłowodu od Orange. W takiej samej cenie jak 1 Gb/s w inei miałbym co prawda do 300Mb/s downloadu i do 30Ms/s uploadu, ale umowa na czas nieokreślony, a nie jak w przypadku inei na 2 lata. Dzielnica grunwald. Ktoś ma jakieś doświadczenie ze światłowodem od Orange i może cokolwiek napisać? Z tego co widzę w internecie, to jest to ta sama infrastruktura co z inei, bo mają podpisaną jakąś umowę.

Dodam tylko, że te 300/30 powinno mi spokojnie wystarczyć. Nie potrzebuję prędkości rzędu 1 Gb/s.

#poznan #orange #swiatlowod #swiatlowody
  • 18
@Qbaz: Dojście medium do domu/bloku może i to samo, ale najważniejsze jest to, co dzieje się potem.
W skrócie: jeżeli grasz i zależy ci na dobrych połączeniach z serwerami gier to nie polecam Orange. Problemy były tak duże, że Orange nawet utworzyło specjalny dział do gier na swoim forum: https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/bd-p/gryonline
tam możesz zobaczyć o co mi chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) są też inne wątki i w
@MichaelT128: Najlepiej się nie znać i zarzucać nieprawdę. Jak łącza są Inei, to nawet monter od Inei zakłada światło klientom Orange. To Inea puszcza sygnał i Inea za wszystko odpowiada. Polecam się douczyć, a nie pisać bzdury.
@Niekumaty_: Ok, źle przeczytałem, ale to ty wciąż piszesz bzdury. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. OP nie pisze o tym, że to internet Orange na łączach Inei.
2. Przedstawiłem sytuację, gdzie Inea jest na łączach Orange. Ty pisałeś o Orange na łączach Inei. Ok, mój błąd, ale to i tak zmienia tylko formę na:

Dostęp do światłowodu Inei jest na zasadzie BSA, czyli to nie Inea odpowiada
przyznajesz mi rację,


@Niekumaty_: W którym miejscu?

Orange na łączach Inei, to będzie tak naprawdę internet Inei sprzedawany przez Orange

To wciąż kłamstwo. To będzie internet Orange - łącznie z jego routingiem, trasami, IXami, itd.
@Qbaz: Ja tylko mogę potwierdzić, to co napisali Ci chłopaki wyżej. Mam w domu światłowód od Orange i po miesiącu wysłałem im wypowiedzenie umowy. Światłowód działał mi gorzej jak internet mobilny. Nie tylko grając w gry jesteś na straconej pozycji z uwagi na ich "rewelacyjny" routing. Mimo, że Orange ma swój Google Cache to wieczorem YouTube tak zamulał, że max co dało radę buforować to filmy w 480p, ponadto były dni,