Wpis z mikrobloga

20/100 #100perfum #perfumy

Penhaligon's Blenheim Bouquet (1902, EdT)

Miałem dzisiaj wrzucić recenzję Platinum Egoiste, ale czas w końcu odpocząć od mainstreamu.

Markę Penhaligon's poznałem dopiero ostatnio, przy okazji kupna kilkunastu próbek ich różnych zapachów. Ostatnio jest tak gorąco, że opiszę jeden z ich typowo letnich wypustów.
Pierwsza rzeczą, którą zauważyłem jest to, jak bardzo zapach odstaje od dzisiejszych wypustów. Cytryna jest bardzo ostra, jakoś tak dość mało orzeźwiająca, jednak, jak na swój wiek, nie wybrzmiewa "dziadkowo".
O tym, że zapach był skomponowany w 1902r dowiedziałem się dopiero dzisiaj, podczas tworzenia tego wpisu.

Otwarcie ma on mocno cytrusowe. To tak, jakbyśmy właśnie przekroili na pół cytrynę. Kojarzy mi się głównie z takim lokalnym koncentratem cytrynowym "Cytrynka". Limonka z cytryną dają bardzo ostro cytrusową woń.
Później wychodzi sosna, pieprz i gdzieś tam w tle jest chyba lawenda.
Przeznaczony jest na upalne lato.

Dziwną rzeczą w nim jest to, że pomimo ponad 100 lat na karku, jest bardzo oryginalny. Ogólnie to nawet nie kojarzy mi się z perfumami, a z koncentratem cytrynowym i w zasadzie to pachnie jak gorzko-kwaśna lemoniada ze świeżo wyciśniętych cytryn i limonek.
Wszystko byłoby pięknie, ale jego trwałość jest, jak za tą kwotę, rozczarowująca. Projekcja przez godzinkę i to na długość ramion, trwałość w okolicach 4-5h to nie jest coś, czego byśmy się spodziewali po perfumach za 500zł.

A, zapomniałbym. Dostałem za niego jeden z najdziwniejszych komplementów(chyba?). Brzmiał on: "pachniesz tak, jakbyś na siebie tymbarka wylał".

Typ: citrus aromatic
Zapach: 7/10
Trwałość: 4/10
Projekcja: 5/10
Oryginalność: 8/10
Komplementy: 3/10
Podobne zapachy: La Collection Couturier Parfumeur Granville Christian Dior
Cena: ok. 500zł za 100ml

https://www.fragrantica.com/perfume/Penhaligon-s/Blenheim-Bouquet-3940.html

tl;dr

KaraczenMasta - 20/100 #100perfum #perfumy

Penhaligon's Blenheim Bouquet (1902, Ed...

źródło: comment_G6VsZBVYNIH7knTuMiCU61UyjvYVejrd.jpg

Pobierz
  • 4