Wpis z mikrobloga

Wołam @Revmir - fajnie to tak kasować wpisy, które rozwalają ci światopogląd?
Dajesz tagi #antykapitalizm #neuropa #4konserwy #libertarianizm #redpill #ciekawostki #pracbaza #usa
Bo przecież w socjalizmie, jaki to mają teraz w Wenezueli, gdzie nawet gangusy narzekają, że strzelanie się jest drogie, bo nie ma nawet pestek na czarnym rynku, to na pewno mają lepiej i tam pracodawcy wypłacają pracownikom więcej kasy niż w tym złym kapitalizmie, co nie? xD
tellet - Wołam @Revmir - fajnie to tak kasować wpisy, które rozwalają ci światopogląd...

źródło: comment_rwonjZ90LxtexdgVS1SCj7550ZMS1WHF.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@uhu8: przecież to są państwa o zupełnie innej specyfice gospodarczej jak i geopolitycznej xD Nie wiem co ty byś chciał porównywać i jak to się ma do tematu.
  • Odpowiedz
@Revmir akurat Wenezuela jest świetnym przykładem działania socjalizmu. Nicolaskowi osuwał się grunt pod stopami jak ceny ropy poleciały w dół więc, żeby nie stracić popularności zaczął drukować pieniążki na programy socjalne. Wystarczyłoby zmniejszyć wtedy wydatki socjalne i podatki. Kryzys może by był początkowo silniejszy i bardziej spektakularny, ale trwałby znacznie krócej i już od dawna Wenezuela by wychodziła na prostą.
  • Odpowiedz
@Revmir Nie rozpisywałem się całkowicie, bo wiadomo, że znaczenia miała już sama polityka Chaveza, który wywłaszczał przedsiębiorców i nacjonalizował co się da wkręcając wenezuelczykom, że wstrętnych kapitalistów trzeba pogonić. Sektor prywatny w gałeziach innych niż naftowych praktycznie nie istniał i nie istnieje przez co Wenezuela nie miała najmniejszych szans jakoś przejść kryzys. Dodatkowo Chavez w czasach dobrej koniunktiry praktucznie niczego nie odkładał na czarną godzinę. Dla przykładu taka Arabia, której gospodarka też
  • Odpowiedz
@wlodi0412: nie istnieje? Za Wikipedią:

Socjalizm XXI wieku nie zlikwidował kapitalizmu, natomiast zaowocował odejściem Wenezueli od ustroju neoliberalnego. Rząd kontrolował ten sam procent gospodarki, co przed wyborem Cháveza w 1998, a sektor prywatny zajmował dwie trzecie gospodarki.


Gdzie indziej można wyczytać że było to ponad 70%.
  • Odpowiedz
@Revmir Tylko zwróć uwagę na to, że podczas rządów chawistów sektor prywatny nie generował praktycznie żadnych inwestycji. Dzięki socjalistom jedyne co można zrobić w Wenezueli to starać się nie zbankrutować.
  • Odpowiedz
@uhu8 Rząd Anglii starał się wywrzeć presję na Maduro, aby ten zorganizował wolne wybory. Będąc zwykłym wenezuelczykiem cieszyłbym się, że Maduro nie dostał tego miliarda na roztrwonienie ;D
  • Odpowiedz