Wpis z mikrobloga

wolności obywatelskie dla wszystkich (a nie tylko dla większości)


@tell_me_more: ależ przecież demokracja to rządy większości
kraju sobie nie wybraliśmy rodząc się w nim. ponad 40 lat komuny zrobiło swoje, zachód był wtedy kapitalistyczny i rozwijał się.
ale całe szczęście od 2004 jesteśmy w UE a potem w Schengen i każdy może znaleźć się w kraju takim jaki się mu podoba.
nie widze problemu ziomuś
ależ przecież demokracja to rządy większości


@MillerAdam: tak, ale są pewne podstawowe prawa, których nawet przygniatająca większość nie może odbierać zdecydowanej mniejszości i robić, co jej się żywnie podoba. Zauważ, że np. prawo homoseksualistów do zawierania formalnych związków nie ogranicza praw par heteroseksualnych, a w Polsce mamy zastój nawet pod względem błahych związków partnerskich na zasadzie "nie, bo nie".
ależ przecież demokracja to rządy większości


@MillerAdam: rządy większości tak, ale nie tyrania większości

@Czarna_Eminencja: jestem patriotą - chcę poprawiać mój kraj a nie uciekać. Ale dzięki za troskę.

Najgorsze co może się przytrafić to narzucanie praw mniejszosci ustanowionej większości
@Czarna_Eminencja: każdy może wyskakiwać ze swoimi wartościami - nie musisz ich przyjmować.

Najgorsze co może się przytrafić to narzucanie praw mniejszosci ustanowionej większości


@MillerAdam:

Nie. Prawa mniejszości są dokładnie take same jak prawa większości. Większość ma prawo demonstrować swoje poglądy - więc mniejszość też musi mieć takie prawo. To właśnie odmowa praw mniejszości jest niebezpieczna - bo myślenie stadne przy braku przestrzegania praw jednostki prowadzi do prześladowań, pogromów, czystek, terroryzmu.
@tell_me_more czyli najbardziej biurokratyczne kraje na świecie. Tam masz swoją "wolność" dopóki nie spotkasz na drodze urzędników. W takiej Holandii policja potrafi wpisać mandat za to że dolewasz płynu do spryskiwaczy na parkingu przed blokiem. A jak podniesiesz głos to trafisz na SOR. Kraje ktore sprawiają wrażenie wolnych tak na prawdę najbardziej wolność ograniczają. Ludzie błędnie postrzegają Holandię przez pryzmat gejów, pół legalnego zioła i dziwek, a to strasznie #!$%@? kraj.