Wpis z mikrobloga

114398+4+21=114423
Moje wrażenia po pierwszej jeździe w SPD. Opiszę, bo sama szukałam wszelkich opinii zanim się odważyłam więc może komuś się przyda. Nie ma się czego obawiać w wielkim skrócie.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rano wycieczka do serwisu, udało się od ręki wymienić pedały. Pan użył klucza długości mojej ręki, więc tym moim 10 cm kluczykiem to sobie mogłam wczoraj kręcić ( ͡° ͜ʖ ͡°). 2 minuty roboty, 5zł koszt i załatwione. W domu „trenowałam” przy ścianie wpinanie i wypinanie, nie szło mi najlepiej więc cykor rósł. Największy problem miałam z wpięciem się, wypięcie całkiem ok i naturalnie. Nie było co dłużej ścian podpierać więc co ma być to będzie i w drogę. Zupełnie inaczej na rowerze, spokojnie jest czas na wpięcie , nic się nie stało jak chwilę poszukałam drugiego pedała. Wszystko odruchowo i intuicyjnie.
Pojechałam w miasto bo najbardziej się tego obawiałam, a że na co dzień do pracy czasem łapię 17 razy czerwone światło więc chciałam zobaczyć jak to będzie. Było super, ani jednej sytuacji ryzykownej, duży ruch, dużo pieszych, bombelków, psów, hulajnóg i świateł. Zawsze się udało wypiąć nawet w ostatnim momencie. Po prostu czułam że jestem wpięta i muszę się inaczej zachować. Może jak się już bardzo przyzwyczaję to zapomnę o wpięciu i te 3 gleby uda się zaliczyć.
Buty kupiłam sobie chyba nie najlepsze, (Lake MX160-X) dość ciężkie w porównaniu z bitłinami najtańszymi z deca (MTB of course) i mało przewiewne, było mi w nich za ciepło. Dobre będą na chłodniejsze dni. Rozmiar też chyba nieco za duży, ale trafić na 38/39 w necie nie za milion monet to trudne. Są za to mega wygodne w chodzeniu.
Co do poprawy wydajności jazdy, jechałam raczej wolno skupiając się na wpięciu/wypięciu, na pewno noga jest stabilna i w odpowiedniej pozycji, pedałować trzeba tak czy inaczej cudów nie ma i wcale się ich nie spodziewałam, choć jak by pod górkę lżej.
Na koniec, ponieważ moja szosa wydaje się być kompletna wołam @sargento do oceny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#zgodnoscprezentowanejszosyzzasadamivelominati #spd #rowerowyrownik #ruszlodz #pokazrower #szosa #wykoptribanclub #chwalesie
solimoes - 114398+4+21=114423
Moje wrażenia po pierwszej jeździe w SPD. Opiszę, bo s...

źródło: comment_Pcr2Rhc3SbXHaZqZ1CctorUxurrs6ycA.jpg

Pobierz
  • 11