Wpis z mikrobloga

Scrollując dziś Facebooka moją uwage przyciągnął pewien post, a konkretniej komentarze pod nim. 2019 rok, środek europy, a ja nie moge uwierzyć w to co czytam i że ktoś tak serio mógł napisać. Pisowska grupka na fb(do której dołączyłem oczywiście "ironicznie") jedna z wielu zbierająca wyborców parti na którą głosowała prawie połowa polaków, a komentarze jak z jakiegoś zebrania nocjonalistów i neonazistów z IQ <80. Autor tego postu na grupce to jakiś troll, pewnie z jakichś innych grupek fejsbukowych typu jbwa, ale reszta komentujących to jak najbardziej autentyczne osoby które podpisują się pod tym co napisały nazwiskiem, a w znajomych mają członków swojej rodziny. Sprawdziłem ich proflie i są jak najbardziej autentyczne. Sam nie jestem jakimś ultralewicowcem uberprolgbt, ale te komentarze mnie aż zszokowały. Zastanawia mnie co ci ludzie mają w głowie? Nie są to żadne wyselekcjonowane komentarze pod teze, pod tym postem może 1 na 10-15 komentarzy jest w miarę "normalny". Screeny z komentarzami daje w odpowiedziach. Niestety, z wiadomych przyczyn nazwiska tych ludzi musiałem zamazać. Link do grupy i postu: https://www.facebook.com/groups/755145894622731/permalink/1591507500986562/
#neuropa #4konserwy #lgbt #polityka #mowanienawisci #geje #polityka #bekazkatoli #bekazpodludzi #patologiazewsi #bekazpisu #bekaznarodowcow #nacjonalizm
Pobierz Mystoo - Scrollując dziś Facebooka moją uwage przyciągnął pewien post, a konkretniej ...
źródło: comment_wp1p6IbX5153xF5vnVZdaoTZE8bowcuL.jpg
  • 40
@Mystoo: A czego oczekujesz? Większość z tych ludzi nie myśli samodzielnie, wielu z nich pisze takie rzeczy, bo tak wypada w ich "społeczności", bo inaczej sami spotkaliby się z ostracyzmem. Są od wielu lat przekonywani przez siebie nawzajem, że to właśnie ich zdanie jest słuszne. A zdanie mas nie zmienisz tak szybko bez odpowiednich technik, masami trzeba manipulować.

Pomijam już fakt, że LGBT jako organizacja, niektórymi ze swoich działań przynosi osobom
@strfkr: @niechcemisie_: spodziewałem się, że wiele osób może być niechętna, ale nigdy nie spodziewałbym się od osób które mają prawa wyborcze i inne prawa publiczne, teoretycznie wg prawa nie są chore psychiczne, wielu z nich ma pewnie dzieci i teoretycznie są "dorosłymi" i "dojrzałymi" osobami wypisywania takich głupot w internecie, siania takiej nienawiści wobec kogoś
@gansevudei: nwm, spotkałem się zarówno z osobami religijnyi które mówiły z sensem, nie były ekstremistai i potrafiły dyskutować, jak i ateistami którzy tak samo jak "radykalni katole" pałali nienawiścią do gejów z nieznanych mi przyczyn, także nie jest to regułą, ale uogólniając, to masz racje
@Mystoo: Trudno mi uwierzyć w to co piszesz, takie rzeczy widać na co dzień. Nie bez powodu zresztą jestem przeciwnikiem demokracji. Od lat obserwuję różne zachowania i reakcje ludzi (jako całego społeczeństwa) i doszedłem do wniosku, że większość jest nadal na tyle prymitywna, że nie powinna decydować właściwie o żadnych ważniejszych sprawach.