Wpis z mikrobloga

W związku z ogłoszonymi planami zakupu przez Polskę samolotów F-35 chciałbym wszystkich ostrzec przed wzmożoną aktywnością rosyjskich fabryk trolli, które będą desperacko próbowały storpedować ten pomysł i wytworzyć w Polsce atmosferę przeciwną temu zakupowi. Obstawiam, że stosowana przez nich retoryka będzie opierała się na następujących hasłach-kluczach:
- Polski nie stać na zakup,
- Polski nie stać na eksploatację,
- amerykański złom,
- Rosjanie bez problemu je zniszczą,
- rosyjskie samoloty są lepsze i mniej awaryjne,
- Polska nie potrzebuje armii,
- Polska i tak nie obroni się przed Rosją, więc po co nam armia,
- dzieci głodują a oni wydają pieniądze na samoloty,
- zabawki dla generałów,
- sponsorujemy Amerykanów,
- prowokujemy Rosję
- wrogi gest wobec Rosji, który zmusi ich do reakcji

i wielu innych, w podobnym tonie

Kiedy zobaczycie zalew komentarzy o podobnej treści to bardzo prawdopodobne, że macie do czynienia z atakiem ruskich trolli.

#wojskopolskie #armia #wojsko #lotnictwo #f35 #ruskapropaganda #rosja #polityka
  • 52
Stać nas, ale po co #!$%@?ć tyle kasy w błoto. Jaki jest sens posiadania armii w obecnych czasach, w naszym położeniu geopolitycznym. W szczególności, gdy inne potrzeby takie jak chociażby służba zdrowia są maksymalnie niedofinansowane.
@ediz4:

Nie stać nas. Modernizacja idzie jak po grudzie a pilniejsze potrzeby są przesuwane na kiedyś. Nie ma kasy na II etap wisły. Program Narew jest znowu przesuwany. Nie ma kasy na zastąpienie pływających trumien z lat 60.


Nie stać nas na wymianie wszystkich niezbędnych sprzętów, ale stać nas realizację najpilniejszych potrzeb. Jeżeli chcemy czymkolwiek zastąpić MiGi/Su, to teraz jest moment na rozpoczęcie procedury. I jest to istotniejsze niż np. okręty,
@wjtk123:

Nie stać nas na wymianie wszystkich niezbędnych sprzętów, ale stać nas realizację najpilniejszych potrzeb. Jeżeli chcemy czymkolwiek zastąpić MiGi/Su, to teraz jest moment na rozpoczęcie procedury. I jest to istotniejsze niż np. okręty, które od biedy można zastąpić czymkolwiek, nawet używanym....

Znacznie szybciej można pozyskać F-16 które są

- tańsze w eksploatacji
- tańsze w zakupie
- jest gotowa infrastruktura
- są przeszkoleni piloci
- linie produkcyjne są w zasadzie
@wjtk123: Kubica nie ma czym jeździć, musi się męczyć szrotem williamsa bo orlen dal tylko 10mln, a oni samoloty chcą kupować? Najpierw nich zajmą się ważnymi rzeczami
@wjtk123:
Gdyby jeszcze te trolle miały faktycznie wpływ na opinię publiczną, a ta opinia publiczna faktyczny wpływ na zakupy wojskowe to można by ostrzegać. Jakimiś z dupy komentarzami na różnych forach w necie to się można podetrzeć.
Zagrożeniem byłyby gdyby te argumenty były w tzw. poważnej debacie z udziałem ekspertów, a podchwyciły by je poważne siły polityczne.
W każdym razie moim zdaniem taka podwórkowa ruska propaganda w polskich warunkach po prostu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wjtk123: też o tym pomyślałem. Fakt jest kilka zastanawiających kwestii, np czy w naszej sytuacji nie jest lepiej iść w stronę unifikacji i wymieniania migów na f16. Jeżeli plan jest taki, że migi mają być zastąpione przez f35 a kolejny zakup f35 zastąpić f16 to wydaje się w miarę rozsądne.
Nowoczesne systemy są drogie ale zawsze tak będzie. To czy nas stać niech oceniają ludzie, którzy planują budżet państwa.
- Polski nie stać na zakup,

Tak.

- Polski nie stać na eksploatację,

Tak.

- amerykański złom,

Nie.

- Rosjanie bez problemu je zniszczą,

W powietrzu nie, na ziemi być może.

- rosyjskie samoloty są lepsze i mniej awaryjne,

Nie.

- Polska nie potrzebuje armii,

Potrzebuje.

- Polska i tak nie obroni się przed Rosją, więc po co nam armia,

Nie obroni jeśli będzie walczyć w pojedynkę, armia potrzebna.

- dzieci głodują
@ediz4: Nie wiem, czy zauważyłeś, ale w swoim wpisie nie użyłem ani jednego hasła, którym Ty się posługujesz. Moją intencją nie było zablokowanie krytyki zakupu F-35, tylko zwrócenie uwagi jak na polskie zakupy zbrojeniowe reagują rosyjskie fabryki trolli, a że akurat natchnęło mnie na taki wpis teraz, to użyłem F-35 jako przykładu. Co więcej - zgadzam się z wieloma przytoczonymi przez Ciebie argumentami, jednak dyskusja w tym kierunku nie była moją