Wpis z mikrobloga

Mirki, salon z aneksem. Wysokość kwadratowego pomieszczenia o pow. 21m2 to 2,6m. Ze względu na doświadczenia życiowe, wiem, że w kuchni potrzebuję dużo szafek, stąd dwie główne koncepcje i ich warianty (dołączona fotka).

Jak myślicie, czy jest sens zakładać szafki pod sufit? Czy to jakoś ultra mocno przytłoczy pomieszczenie?

Nie jestem fanem zostawiania odstępu i pakowania tam jakiś rzeczy w stylu blachy, patelnie - rzeczy, na które akurat nie było miejsca w szafkach. Wygląda to słabo i chciałem od tego uciec. Zdaję sobie sprawę, że z tych szafek pod sufitem korzystałbym sporadycznie i dostęp do nich byłby ograniczony, ale to wszystko zgodnie z założeniami.

Dorzucam ankietę, może po przeglądzie wyników mi się lepiej w głowie to poukłada.
#kuchnia #remontujzwykopem #ikea
Best11 - Mirki, salon z aneksem. Wysokość kwadratowego pomieszczenia o pow. 21m2 to 2...

źródło: comment_uSaHC5JcM3qNsckTCbHKcHLfiTLvpM8k.jpg

Pobierz

Salon z aneksem, 21m2. Jakie szafki wiszące?

  • Pod sufit: 2 rzędy szafek: niżej 60cm, wyżej 40cm 74.2% (23)
  • Odstęp do sufitu: jeden rząd szafek 80cm 0% (0)
  • Odstęp do sufitu: jeden rząd szafek 100cm 12.9% (4)
  • Zaślepka w postaci listwy nad szafkami 80/100cm 12.9% (4)

Oddanych głosów: 31

  • 9
@RRybak: Pokój nie jest za duży, 21m2 i obawiam się, że szafki pod sufit mogą go przytłoczyć za bardzo. Stąd pytanie o radę. Bo to, że im więcej szafek tym lepiej - to wiem :D
@whoru: A cholera, zapomniałem podmienić. Okap w wersji z filtrem zamiast podłączenie pod komin. Będzie oczywiście zamiast jednej szafki. Bądź zamiast części szafki. Na tym obrazku niżej jest dodany okap.
@Rusharh: kitchen planner od Ikei
@Best11: pamiętaj, że jeśli będziesz sporo gotował to takie rozwiązanie (mimo, że będzie filtr) jest o kant dupy rozbić. Bez podłączenia pod komin cały syf i tak będzie Ci się mieszał w środku, a że masz kuchnie z salonem to tym bardziej będzie to nie do zniesienia. Jeśli mało gotujesz to ja bym brał szafki pod sam sufit i faktycznie zlał podłączanie pod komin.