Wpis z mikrobloga

  • 440
Powiem Wam, że czasami anonimowość w sieci, a właściwie pewne "przywileje" z niej wynikające, przerażają mnie. Zadalam pytanie w sprawie samochodu, przyznam się bez bicia, że nie jestem znawca. W odpowiedzi dostałam szereg uwag na temat tego, jak bardzo jestem głupia, a nawet jeden użytkownik nazwał mnie wprost "głupia #!$%@?"... Kurcze, pracuję z wieloma ludźmi, uczę ich rzeczy, które mnie nie sprawiają problemu, ale nie wyobrażam sobie do kogokolwiek zwrócić się w ten sposób. Wszystkie obawy przed zapytaniem o coś, biorą się właśnie z tego, że ludzie się boją, że ktoś ich pytanie wysmieje... Uprzejmie przypominam, w internecie bądź sobą, chyba, że jesteś chamem, wtedy bądź kimś innym.
  • 93
  • Odpowiedz
@megana_: ale tak już jest i nic z tym nie zrobisz. Internet (a zwałaszcza ten portal) już od dawna jest szambem i być może poza kilkoma tematycznymi portalami nic tu nie ma.
  • Odpowiedz
@megana_: Niestety niektórym sprawia przyjemność wyzywanie i trolling. Trzeba uodparniać się na chamstwo, choć nie jest to łatwe. Najgorsze co można zrobić, to wdać się w dyskusję z kimś takim.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@dogfart
@xud9 dzięki panowie, to jest mega przykre, że ktoś czerpie frajdę z tego, że dowali nieznanej osobie... Ja też pewnie bujam w obłokach, no ale, nie godzę się na to no. Będę ostatnim bastionem kultury osobistej, ale nie odpuszczę ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@dogfart wiesz co, ciezki przypadek trochę się trafił, bo jestem ofiarą psychicznego znęcania się, więc jestem przewrazliwiona. Dla jednych nic, dla drugich zerowe poczucie własnej wartości, którego nie można odbudować przez lata.
  • Odpowiedz
  • 4
@majkel_bialkov wchodzimy już w dyskusję o cyberprzestępczości, to działa trochę inaczej. Ja mówię o sytuacji, gdzie zwykły szary człowiek na wykopie czy innym portalu wylewa swoje frustracje na innych ludzi. Takim ludziom tylko się wydaje, że są anonimowi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Freso: bo tylko takich lamusow da sie namierzyc. Cos jak policja lapiaca za przejscie na czerwonym, ale bandy sebikow chlejacych w parku sie boja. Tak samo tu, to co proste to ogarna, a prawdziwym przestepcom moga polerowac berlo. Takze, nie do konca, ze kazdy jest do namierzenia
  • Odpowiedz
  • 1
@megana_ Czego ty się mogłaś spodziewać bo "niektórych ludziach" z tego portalu, jak widzą kobietę to dostają smergla na tym punkcie i jak najbardziej chcą cię ponizyc, pisałas niżej o znęcaniu się psychicznym w przeszłości, wiem że to ciężki temat bo sam to przechodziłem, i wiem jak to jest jak ktoś cię upokarza nie mogąc wydać swojego zdania... A o co pytałaś wcześniej?
  • Odpowiedz
@megana_: Było milion razy, używaj szukajki. Zamykam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na szczęście w internecie jest już tyle treści, że w większości przypadków nie trzeba o nic pytać.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Pitaq no i właśnie ktoś, rzuciwszy takim określeniem nie ma nawet pojęcia, że to może kogoś autentycznie zabolec :/ pytasz o co pytałam ja w tym poście?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Pitaq tak, czy jeśli coś po zakupie okazało się nie do konca zgodne z oczekiwaniami, to czy jest jakaś możliwość uzasadnionego zwrotu kosztów, czy już nie ma szans
  • Odpowiedz
  • 1
@megana_ Zależy co tak naprawdę było, jeśli na umowie masz że wszystko jest ok a np w drodze powrotnej ci silnik padnie albo skrzynia to wtedy masz prawo do roszczeń
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Pitaq tu kwestia mniejszego kalibru, bo o kluczyk chodzi, myślałam, że to automat, ale nie działa, tak tylko spytałam, bo zadzwoniłam do autoryzowanego serwisu to powiedzieli za takie coś 7stow i pomyślałam, że sporo :)
  • Odpowiedz