Wpis z mikrobloga

Kupiłam mieszkanie z rynku pierwotnego, teraz co kilka miesięcy placę x%zł za mieszkanie (wraz z postępem prac) Dotychczas nie brałam kredytu. Mam wystarczająca gotówkę aby zapłacić za mieszkanie, lecz na wykończenie będę potrzebowała 40-50tys zł pożyczki.
Czy mogę teraz iść do banku po kredyt hipoteczny na mieszkanie? Dużo bardziej opłaca i się wziąć kredyt hipoteczny na 2-3% niż gotówkowy na 7-10%. Co myślicie?
#mieszkanie #kredyt #nieruchomosci #pytanie
  • 16
  • Odpowiedz
  • 1
@mijkron tak wez hipoteczny na zakup a z czesci wlasnych srodkow przeznacz na remont.
Swoja droga czesc prac remontowych tez moze byc finansowana z kredytu hipotecznego np podlogi, okna drzwi czy zabudowa kuchenna. Ale to juz indywidualnie zalezy od banku.
  • Odpowiedz
@mijkron: wiem że jest coś takiego jak odwrócony leasing czyli najpierw kupujesz a potem bierzesz leasing na auto. Więc na mieszkania też pewnie coś takiego jest
  • Odpowiedz
  • 0
@jankowski90 ale.tu sa.ludzie co siedza w branży. Licealistow sporo ale starsze osoby tez tu siedzą.

@mijkron jak masz 45% zaplacone to idz do banku. masz 45% wkladu wlasnego. Wez hipoteke na reszte. Z prac remontowych zagadaj co mozesz podciagnac pod kredyt hipoteczny i reszte z wlasnych płać.
  • Odpowiedz
@goly8622: jest wersja hipoteki z możliwością wykorzystania cześć na remont - bank jest happy bo podnosisz wartość nieruchomości, nie każdy bank ma to w swojej ofercie, mi w 2014 PKOBP proponował taką opcję jak akurat kupowałem mieszkanie ale nie skorzystałem.
  • Odpowiedz
@mijkron
Weź sobie kredyt hipoteczny na resztę mieszkania, a z gotówki zrób remont. Odpadnie ci kwestie kosztorysów i innych pierdół.

Nie chce ci się wpierdzielac w finanse, bo nie wiem czy ze spadku masz ten hajs czy masz dobrą wypłatę.

Jeżeli masz dobrą wypłatę i możliwości kredytowe to lepsza opcja byłoby wziąć całe mieszkanie na kredyt a za gotówkę kupić jakąś kawalerkę i ją wynająć. Wtedy masz dwa mieszkania, ratę płacisz z
  • Odpowiedz
Dużo bardziej opłaca i się wziąć kredyt hipoteczny na 2-3% niż gotówkowy na 7-10%. Co myślicie?


@mijkron: Tak, dużo bardziej opłaca się hipoteczny ze względu na niższe koszta właśnie. Pamiętaj, że niektóre banki oferują stałe oprocentowanie - będziesz miała wtedy gwarancję kosztów.
I zwróć też uwagę na możliwość swobodnych nadpłat, bo niektóre banki nadal nie pozwalają zrobić nadpłaty bez prowizji w ciągu 3 pierwszych lat ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz