Wpis z mikrobloga

@Dibeisi: Kwota taka nie bardzo, lepiej już wziąć jakiegoś Lux toolsa, wydać mniej i nie żałować jak się zepsuje. Zresztą sam mam takiego, tylko że starszy model i nieraz 8h pracy wytrzymywał w pyle i syfie. Ale trzeba go czyścić i dbać. Pracowałem też zielonym boschem i często się przegrzewał.
@Dibeisi: w tej cenie kupisz bezproblemowo "niebieskiego" Boscha GBH 2-24, a jak dobrą promocję znajdziesz, to i 2-26 się może trafić. Miałem budżetową młotowiertarkę Einhella (zaczęła rzęzić tuż po upływie gwarancji), miałem niby półprofesjonalnego (wg castoramy) Macalistera, którego zajeździłem niemal na śmierć w czasie budowy domu, obecnie mam takiego własnie Boscha i różnica jakościowa jest kolosalna.
@Dibeisi: ostatnio kolega na firmie dostał DeWalta D25133K, niby najtańszy dewalt a bardzo przyjemnie się nią robi, wytrzymała półtora miesiąca codziennej pracy przy elektryku także jest dobrze. Do okazjonalnego wykucia w cegle/pustaku się nada i bosch i ta, do wiercenia też. Jak chcesz wykuwać w betonie to kup najtańszy młot udarowy w castoramie.
@albertbranka Nie udzielaj sie niedzielny fachowcu,chlop napisal ze do 600zl chce cos kupic a ty mu piszesz ze nic w tej kwocie nie dostanie...polecajac jakiegos gown...ego lux toolsa z obi.W tej cenie masz boscha profesjonalnego i Makite

@Jarek_P Macallister mial dwie linie produktow jak niebieski bosch....na domowy i powazniejszy uzytek.Kupiles napewno ten slabszy
Macallister mial dwie linie produktow jak niebieski bosch....na domowy i powazniejszy uzytek.Kupiles napewno ten slabszy


@PIGMALION: kupowałem go w 2010, wtedy w castoramie był tylko jeden model młotowiertarki macallistera, to był ten stary, "granatowy" model. Kosztował w sumie niewiele taniej (może o 100zł), niż niebieski Bosch porównywalnej mocy i bardzo, bardzo sobie potem w brodę plułem, że przyoszczędziłem.
@PIGMALION: tak. I teraz mogę tylko napisać, że zgadzam się w pełni z załączoną opinią. Zepsuło się w nim chyba wszystko, co mogło, od przewodu począwszy (zbyt sztywna odgiętka, przewód się łamał przy jej końcu), poprzez wyłącznik (obroty "lewe" nie działały wcale bądź jedynie na minimalnych obrotach), uszczelnienie pneumatyki (brak energii udaru), zacisk SDS (tak, był smarowany, mimo to się kiedyś zablokował na amen)... i chyba jak go sprzedawałem (na OLX,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarek_P: a ja mam zupelnie inne doświadczenia. Mam dokladnie taka https://www.olx.pl/oferta/mlotowiertarka-macallister-mac-710-rh-sprawna-CID628-IDA5s9s.html i już chyba z 8 lat służy. Standardowo była do prac domowych, gdzieś coś powiesic, delikatnie podkuć itp. Ale prawdziwy chrzest miała jak budowalem dom. Od groma kucia (rowniez w żelbecie), wiercenie mieszanie klejów i nawet otwory fi 60 pod puszki elektryczne wiercilem. I to cholerstwo dalej działa, mimo ze serwis to smarowanie co jalis czas uchwytu i raz ją