Wpis z mikrobloga

Pracuje w urzędzie (tak wiem jestem dziadem, ale nie o tym, chyba że ktoś chce porozmwiać na ten temat). W pracy mam oczywiście Grażyny takie mocno PRL. Pracuję tu już 4 rok,. Pierwszego roku oczywiście kto pełnił dyżur w wakacje? No ja, bo najmłodszy. Drugiego roku? No tez ja bo nie mam dzieci wiec nie wiem co to życie.(tak nawiasem to też się wyjaśniałem z Grażynami ze nie każdy bezdzietny to ma w #!$%@? wolnego czasu i nie wie co to życie, ale chyba jak pojawia się bąbelek to mózg zanika) 3 rok to samo. W sumie miałem to w dupie bo i tak wole wakacje w czerwcu/wrześniu. No ale ten rok jest trochę inny, buduję dom i chcę go skończyć właśnie teraz, na wakacjach. Oczywiście jest problem bo jak to tak zebys brał wolne jak my chcemy :D #!$%@? żeby wzięły po 2 tygodnie, magazynują ten urlop jak krowy mleko i później ida na miesiąc wolnego. Ja niestety nie będę murzynował w robocie bo już w styczniu mowilem ze się buduje i biore wolne w lipcu, wtedy nie było zadnych ale. Najlepszy jest argument „no ale co ja z dzieckiem zrobie w wakacje? Kiedy mam jechać na wakacje z Januszem?” Jestem ugodowym chłopakiem i potrafię się dogadać tylko że tu #!$%@? nikt nie chce rozmawiać, ja chce wolne i #!$%@? mnie obchodzi że ci się spieszy z budową i kredytem. Moja przełożona niestety ale nie potrafi powiedzieć która strona ma racje i jakoś sporu rozwiązać. Sprawa idzie do dyrektora. Także jakbyście się zastanawiali czasami dlaczego tak ciężko coś załatwić w urzędzie to już wiecie. Dopóki ta komuna nie wymrze dopóty #!$%@? z tym będzie.

#wakacje #logikarozowychpaskow #grazynacore
Pobierz iredbox - Pracuje w urzędzie (tak wiem jestem dziadem, ale nie o tym, chyba że ktoś c...
źródło: comment_EqxzXvSibt4gmbXztVIvmP7iSk5YI88u.jpg
  • 91
@iredbox: Pokaż naczelniczce ile razy szedłeś współpracownikom na rękę w sprawie urlopów. Wyjaśnij, że każdy powinien być traktowany tak samo. Do tego - skoro to budżetówka/samorządówka - to mieliście obowiązek do końca lutego/marca (zależy gdzie) sporządzić plany urlopowe, które zatwierdza przełożony (więc naczelniczka) i kadry. Podobnie jest w zwykłych przedsiębiorstwach, gdzie pracuje więcej niż kilkanaście osób. Ja wiem, że nie warto czasem z koniem się kopać i kopać tym samym pod
magazynują ten urlop jak krowy mleko i później ida na miesiąc wolnego.


@iredbox: i chyba to jest najgorsze. Bo zapierdzielasz za dwóch przez miesiąc a księżniczka wraca z wojaży i musi się tydzień na nowo wdrażać do roboty.
@iredbox: widzisz mireczku, tak wygląda to rozchwytywane, konserwatywne państwo przyjazne rodzinie. Państwo z obsesją na punkcie biał0rycerstwa. Tak przyjazne, że człowiek bez dziecka zostaje obywatelem trzeciej kategorii, taką szmatą do ruch...ia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@iredbox: Pracuje w urzędzie i dom stawia? Ciekawe, skąd wziął na to pieniążki urzędas p*&%$.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mirek, nie przejmuj się. Ciśnij, bo w budżetówce często z nadania przychodzą dzieci osób, które postępują tak, jak Ty opisałeś.
Im więcej konkretnych osób takich, jak Ty, mam nadzieję, że będzie lepiej. Trzymam kciuki, żeby Ci się udało dostać ten urlop.
No i powodzenia z budową.
@iredbox: Za komuny to byś po prostu pojechał na ten urlop, miałbyś go gwarantowanego i ktoś już by tam się znalazł kto by cię zastąpił.
Tak że nie wiem kto to ma wspólnego.
Ludzie w kraju po prostu walczą o swoje, jeden z drugim, zamiast się dogadywać. Być może tak trzeba. Trzy razy z ciebie robili paroba, to myśleli, że dalej się uda.
@Runaway: Myślę że ludzie najbardziej dziadzieją nie od wieku ale przy dzieciach. Kiedy najzwyklej w świecie lata niedosypiania, zajmowania się dziećmi, codziennych obowiązków czynią ich coraz bardziej zmęczonymi. Nie ma czasu na hobby, na sport na własne przyjemności, na samodzielny wyjazd z żoną na weekend.
@iredbox: @Deska_o0: Ja nie wiem, jak to czytam to jest to takie mega abstrakcyjne dla mnie - nigdy nie mialem takiego problemu, mimo, ze czesc wspolpracownikow jest dzieciata i zawsze szlo bez problemu ugadac kiedy sie chcialo. Nie mowiac juz o tym, ze HRy (szwajcarskie) same wyganiaja na urlop, jak sie zgromadzi 30+ dni - trzeba wypelnic deklaracje kiedy sie pojdzie.