Wpis z mikrobloga

Mam działkę przy brzegu jeziora. Jej częścią jest często uczęszczana przez ludzi plaża której nie ogrodziłem żeby wszyscy mogli z niej korzystać. W sezonie potrafi na niej przebywać kilkadziesiąt osób. Znajomi mówią że jak przykładowo dziecko wykopie dół a ktoś inny złamie sobię o ten dół nogę to będzie mógł mnie pozwać i będę musiał płacić odszkodowanie.

Mają rację? Są jakieś konkretne artykuły? Jakie zagrożenia wynikają dla mnie z powodu braku ogrodzenia swojej działki?

#prawo #nieruchomosci #przepisy
  • 16
Ogólnie można godzić działki przy brzegu?


@sylwke3100: Nie można.

nie chodzi mi o zarobek tylko żebym dając coś ludziom za darmo sam potem nie miał problemów


@DenverPn: Jeśli ewentualny wypadek będzie wynikał z twego zaniedbania co do stanu nieruchomości to odpowiadasz za to. Trudno jednak mówić o zaniedbaniu jak ktoś wykopie dołek a za godzinę ktoś inny w niego wpadnie. Zwłaszcza na plaży.
@DenverPn: dlatego radze ogrodzić własność - trochę sie powściekają ale :
-nie przyjdzie straż wiejska ze syf i nie posprzątania posesja
-nikt nie będzie rościł odszkodowania wrazie 'incydentu"
- płacisz podatek za ten grunt to jest twoje ty odpowiadasz
W moim przypadku było fajnie rok dwa trzy Przyszły ulewy brzeg sie oberwał i zaczęli ludzie mieć pretensje
To sie postawiłem ogrodziłem
rok był ból dupy ze co jak
od 2 lat
@BeBols tylko po ogrodzeniu części poucinali siatkę ogrodzeniowa i pociski drzewka... Poza tym plaża ogrodzona zarośnie i nikt z niej nic nie będziemy miał...
a jeśli będzie szedł i potknie się o patyk i zwichnie kostkę?


@DenverPn: A leżący patyk na ziemii to zaniedbanie? Brak odśnieżenia chodnika tak, brak napraw dachu i oderwana dachówka która spada na czyjść łeb tak, odpadający siding też, chore drzewo które się łamie też. Ale nie leżący patyk czy dołek wykopany godzinę wcześniej przez jakieś dziecko na plaży.

Jeśli jednak będziesz zaniedbywał swoją nieruchomość co doprowadzi do problemów ze zdrowiem