Wpis z mikrobloga

Drogie Panie jedna rzecz mnie zastanawia. Jak to jest, że żeby być "prawdziwym mężczyzną", to trzeba spełniać ileś tam różnych wymagań (choćby samodzielność czy odpowiedzialność), a żeby być kobietą, to wystarczy mieć waginę i nie być już dzieckiem? Dlaczego kobiety mogą kwestionować męskość facetów, a kwestionowanie kobiecości kobiet jest czymś strasznym wobec nich? Nawet jak kobieta nic sobą nie reprezentuje, to dalej jest kobietą, bo ma waginę, nikt pogardliwie nie nazywa jej "dziewczynką". Jak facet nic sobą nie reprezentuje, to jest "chłopcem" albo "mameją" mimo, że ma drąga do kolan.
Kiedyś koleżanka jeszcze w liceum wyskoczyła z teorią (mieliśmy po 17-18 lat), że one to są już dorosłymi kobietami, a my dalej jesteśmy dziećmi. Niektórym różowym takie myślenie wciąż towarzyszy w późniejszym wieku. Kto wam dał prawo do kwestionowania męskości faceta?
#pytanie #logikarozowychpaskow #rozowepaski #zwiazki #niebieskiepaski
  • 11
@imajoke: wlasnie to tak dziala jak Ty piszesz. Te belkoty o prawdziwych mezczyznach tworza kobiety, ktore probuja wymuszac jaki facet ma byc, a konkretniej jaki ma byc aby mogly z tego korzystac. Duzo czesciej uslyszysz obraze typu "chlopczyk" od kobiety niz od innego faceta.

Najlepiej po prostu olewac jednostki co glosza taie bzdury.
@imajoke: Nie wiem, ja niczyjej męskości nie kwestionuje. Jesteś gejem, nie umiesz wkręcić śrubki, jesteś ciapą, lubisz zajmować się domem, wyszywać, robić na drutach i czujesz się prawdziwym mężczyzną? No to nim jesteś w moich oczach i tyle, po co żyć jakimiś toksycznymi wyobrażeniami.
I nie generalizuj, kochany bo jedyną kobietą, która mi pinkoliła o PRAWDZIWYCH FACETACH była 20 letnia Ukrainka z #!$%@? Dolnego, która uważała że bezpłodność jest spowodowana brakiem
@imajoke: Dziewczyny faktycznie szybciej dojrzewają, popatrz sobie na mieszane klasy w liceach, dziewczyny wyglądają na dorosłe, a chłopcy nadal jak wyrośnięte dzieciaki.

Natomiast co ma do tego ocenianie, kto jest męski a kto nie? Po pierwsze, takie rzeczy mówią na ogół sami faceci (prawicowcy i im podobni), to faceci szkalują innych za bycie "niemęskimi", za zachowywanie się jak "baba" itp. Ogólnie też mnie zastanawia, czemu cechy typowo kobiece są uważane za
@imajoke: Dziewczyny faktycznie szybciej dojrzewają, popatrz sobie na mieszane klasy w liceach, dziewczyny wyglądają na dorosłe, a chłopcy nadal jak wyrośnięte dzieciaki.


@janeeyrie: dziewczyny juz w gimnazjum wygladaja na... tyle na ile chca. Makeup i ciuchy. Ale jak sie to ma do dojrzalosci? Owszem inicjacje seksualna rowniez duzo wczesniej dziewczyny przechodza, ale jak to sie ma do dojrzalego seksu widac jak od czasu do czasu jakas 13tka ucieka na gigant