Wpis z mikrobloga

Hej, mam prawko od roku ale nigdy nie jechałem skuterem. Chciałem się wybrać jutro na pierwszą przejażdżkę, więc chciałbym się nieco przygotować do tego żeby się nie zabić. Dajcie znać, co powinienem wiedzieć z samej techniki jazdy skuterem itp. Oczywiście mogą być jakieś linki. Pozdrawiam
#hopcity
#jedenslad
#ecoshare
  • 9
@AndyMendy: dzięki, co do brania zakrętów to należy przechylać się na boki? Rozumiem że gazu dodaje się manetką, jak wygląda zmiana biegów i ile jest w ogóle coś takiego?
@lejajo: Nie ma biegów. Przekręcasz manetkę i jedziesz. Chwila moment i go wyczujesz. Jak umiesz jeździć rowerem to i skuterem pojedziesz. Nie szarp manetki na początku, daj sobie ja wyczuć.
@srbeny: Oki, a co do przechylania się na zakrętach? Wystarczy przekręcić kierownice, czy faktycznie należy się przechylać? Jadąc wolno tudzież stojąc w miejscu skuter będzie niestabilny, czy raczej będzie stał prosto bez większej pomocy (a może trzeba się podpierać nogą?)
Oczywiście na dziewiczą jazdę wybiorę się w jakieś mało zatłoczone miejsce.
@lejajo: Będziesz się przechylać mimowolnie. Nie myśl o tym za bardzo to będzie ok. Możesz na prostej drodze sprobowac lekko popchac kierownice lewa ręka od siebie to zobaczysz jak zaczyna skręcać w prawo i odwrotnie. No na postoju trzeba się nogami podpierać, rower tez sam nie stoi :D Jeśli skuter jest ciężki to uważaj przy hamowaniu.
Dobra, rowerem jeździć umiem i jeśli to podobna sprawa, to pewnie sobie poradzę.
A jak z samymi kierowcami na mieście? Powinienem się pewnie liczyć z wymuszaniem pierwszeństwa, byciem niewidzialnym czy tez złośliwościami? Czy raczej to tylko taki mit i mogę być spokojny?
Przejechałem się dziś rano, muszę przyznać że to bardzo przyjemne uczucie. Miałem drobny problem z tą nóżką no i może troszkę z ruszaniem ale po chwili załapałem jak to zrobić. Dzięki za wszystkie rady.