Wpis z mikrobloga

strasznie mnie fascynuje co ludzie jedzą i kupują w sklepach do jedzenia, więc z ciekawości pytam: jaki jest wasz must have na zakupach? co jecie najczesciej? jeśli ktoś tu zrobił zdjęcie swoich zakupów albo coś to chętnie obejrzę
#weganizm #wegetarianizm
  • 22
@lukija: ostatnio nie potrafię przejść obojętnie obok ogórków szklarniowych, pomidorow, kukurydzy w puszce i oliwek czarnych. Dodaje to praktycznie do wszystkiego lub sałatka i wszystko na raz:D
@lukija: Paprykę jem głównie na surowo, jako przekąskę. Jak już do czegoś dodaję, to na sam koniec, żeby danie miało w sobie trochę chrupkości - np. do tofucznicy.
@lukija: nie wiem czy masz w swojej diecie jakiś substytut zakwaszanej śmietany, ale ja uwielbiam sałatke z pomidorem, zieloną cebulką i taką śmietaną, doprawiona solą i pieprzem. Pyszna do chleba.

Papryka myśle fajnie by smakowała w połączeniu z fasolą.
@lukija: nie licząc mięsa podstawa dla mnie to:
- ser żółty, biały (twaróg), masło
- jajka
- cebula, czosnek, papryka, szczypior, pomidor, ogórek, rzodkiew, kalafior
- owoce to tylko leśne, czasem jakieś sezonowe jak czereśnie, zawsze polskie nie licząc awokado
- ryż czarny, kasza gryczana (nie prażona)
- chleb robię sam

jakbym usunął mięso z diety to pewnie dodałbym różne fasole (czerwona, biała, pęczak itp...) ale jest zbyt dobre
@lukija: ciecierzyca w puszce, masło orzechowe, jogurty, ser, orzechy z małą ilością węgli, czasem czekolada/krówki, mleko kokosowe, lody,wszystko wegańskie ofc
z warzyw i owoców to mango albo kokos
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lukija: chleb piekę więc już nie kupuje.
20 dekg wedliny
Masło
Mleko
Ziemniaki/ryż/makaron
Mięso na obiad
Sałatka z rokulA
Frankfurterki
Śmietana 18
Pierogi ruskie i z owocami
Jablka banany
Marchew cebula pietruszka