•  
  A.......k

  +10

  Dzienniki pirackich kapitanów - 11 VII

  Link do folderu z zasadami, mapą i dziennikami

  ***

  Ławica Potępionych

  Pozycja: 24N 69W. Nie natknęliśmy się na żaden statek handlowy. Arnoult płynie z nami na swojej Capricieuse.

  Zarówno Mokebe, jak i Hattori są teraz lekko ranni.

  Kadłub doczekał się reperacji i konserwacji. Kosztowało nas to 17 dublonów. Staremu Emmetowi na pewno przydałoby się trochę złota, żeby mógł zadbać o tawernę.

  Pokazaliśmy mapę Arnoultowi. Stwierdził, że na razie jej nie rozumie, ale jeśli mu ją damy, to coś wymyśli. Jest bardzo zainteresowany, choć wziął na poważnie słowa kapitana Léopard, który zapewnia, że mapa nie przyniesie nam nic dobrego.

  Starą mapę i prawdziwą mapę karaibów można nałożyć na siebie, jeśli założymy, że skupienie trzech opisów jest w Tortudze. Po przepłynięciu ok. 100 lig znamy też kierunki i skalę, bo dwa z trzech opisów przemieszczają się po mapie z prędkością odpowiadającą 9/10 naszej. Zmierzamy w kierunku jednego z opisów, który według tych obliczeń powinien być na wodzie w 30N 61W.

  ***

  Hieny Morskie

  Pozycja: 30N 64W (okolice Bermudów)

  Na Bermudach znalazła się tylko jedna osoba gotowa z nami płynąć: stary sternik. Zapłaciliśmy mu jednego dublona w góry.

  O zaginionych artefaktach dowiedzieliśmy się tyle, że ich poprzedni właściciel, szalony pirat Jacek Wróbel, zaginął przez nie, a potem jego kamraci rozrzucili je po Karaibach, bo bali się trzymać je w jednym miejscu. Należą do nich: stara mapa, żelazny łańcuch, wyszczerbiony rapier, kapelusz zrobiony z małpiej skóry oraz okręt-widmo o nazwie “Rorqual”.

  W poszukiwaniu neutralnych statków natknęliśmy się na kogoś, kogo nie chcieliśmy spotkać: od południowego zachodu płynie ku nam ten sam angielski galeon.

  ***

  Rzepakowa Armada

  Pozycja: 24N 74W

  Cała załoga jest już w pełni sprawna. W drodze na północ spotkaliśmy lokalny kuter rybacki. Mamy teraz na pokładzie 4 skrzynie tuńczyka.

  ***

  Krwawe Kapelusze

  Pozycja: Hawana.

  Objawy pojawiły się u Tecnocrazii i u Śnieżka. Natomiast Shrek i druga dziewczyna mają już wysypkę na brzuchu i w wielu innych miejscach ciała, a czują się fatalnie. Reszta załogi pije w tawernie. Dziewczyny wydały łącznie 8 dublonów.

  pokaż spoiler Komentarz: Mary, Elizabeth, Isabell, Claudia, Carmen i 3 dziewczyny z załogi mają prawo rozwinąć po jednej statystyce.


  ***

  Załoga Guliwera

  Pozycja: Tortuga.

  Kiedy zeszliśmy z lądu z łopatami w rękach, medalion zmienił zdanie i przestał wskazywać ląd. Teraz wskazuje północny wschód.

  Furion wyzdrowiał. Tak, jak jeden z karzeł-strzelec.

  ***

  Las Nutrias de la Cuna

  Pozycja: Carakas.

  Gregory, Kuternoga i jeden z marynarzy wyzdrowieli.

  Francuzi byli nam wdzięczni za jeńców. Chcieli nawet nagrodzić nas zwyczajowym złotem od głowy, ale nie przyjęliśmy, powołując się na patriotyzm. Odtąd patrzą na nas nieco inaczej. Nie są pewni, czy wciąż mają nas traktować jak piratów. W każdym razie nikt nas nie wygania.

  ***

  Ponadto do każdej załogi docierają plotki, że szykuje się jakieś przymierze pomiędzy Holendrami i Hiszpanami.

  ***

  Formularz deklaracji akcji.
  Na deklaracje czekam do wtorku, godz. 20:00.

  Załogi:
  - Ławica Potępionych
  - Hieny Morskie
  - Rzepakowa Armada
  - Krwawe Kapelusze
  otrzymują dodatkową akcję

  #piracifabularnie

  źródło: images.boredomfiles.com