Wpis z mikrobloga

Cześć mirki.
Jestem w trakcie poszukiwania laptopa dla siebie. Mam jednak sporą zagwozdkę - co wybrać. Opcji jest wiele, budżet jest szeroki (może być coś taniego z Windowsem, lub też kminie też nad mac pro 13 nowy, lub używany 2015r).

Ogólnie szukam czegoś na wyjazdy. W domu mam mocną stacjonarke. Teoretycznie powinienem szukać czegoś 13-14 cali, jednak boje się ze przy pracy mi nie wystarczy. Często mam naraz otwarte 2-3 okna. Więc może coś 15 cali... Co do wydajności, to fajnie abym mógł też odpalić czasem jakąś gierke w podróży, oraz aby komputer radził sobie z pracą przy mocnym multitaskingu. Może macie coś do polecenia?

Póki co impulsem zamówiłem w x-komie HP Envy 15 na promocji. Nie opłacony czeka na ewentualny odbiór. Wydajnościowo wydaje się być bardzo spoko, wykonany też jest ładnie. Jednak boje się że będzie mnie męczył w podróży wagą i wielkością. Ktoś może ma i się wypowie? Dokładniej ten model za 3599 zł https://www.x-kom.pl/p/446987-notebook-laptop-156-hp-envy-15-x360-i5-8250u-8gb-256pcie-w10-ips-mx150.html

Prośba o pomoc bo siedzę nad tym od paru dni i nie mogę wybrać :P

#laptopy #pcmasterrace #komputery #informatyka #kiciochpyta
  • 7
@TomdeX: Chciałbym odpalić coś w stylu GTA 5, czy inne paroletnie gierki AAA. Na to już ponoć MX150 pozwala.

No i AMD niezbyt chcę, gdyż czasem chciałbym odpalić linuxa. A z tym ponoć jest u nich problem.
Chciałbym odpalić coś w stylu GTA 5, czy inne paroletnie gierki AAA.


@Kalak: Bez problemu Vega 8 je uciągnie, no ale rozumiem, że nie chcesz AMD przez linuxa, w sumienie nie wiem na ile jest teraz problem, bo mieli poprawić kompatybilność no ale spoko.
Możesz wziąć trochę tańszego i lżejszego Matebooka D15. Dobrze wykonany.

Ewentualnie nowy model Acera:
https://www.x-kom.pl/p/489211-notebook-laptop-156-acer-aspire-5-i5-8265u-16gb-512-win10-mx250-srebrny.html

Troszkę usprawniona MX150 i dość lekki.

Pamiętaj, że envy x360 ma błyszczącą
@TomdeX: Ten Acer wygląda dosyć tandetnie. No i bateria wydaje się być dużo za mała 3220 mAh. A ten Envy ma 4560 mAh, więc sporo więcej. A też nie jest mistrzem czasu pracy na baterii. Za to jest dosyć lekki

Jeszcze rozważam zakup Matebooka D14. Waży dosyć mało, ponoć bardzo długo trzyma na baterii. Jakość wykonania i wygląd też ok. No i jest mega tani. Za 2400 mam laptopa. Tylko ten
No i bateria wydaje się być dużo za mała 3220 mAh. A ten Envy ma 4560 mAh, więc sporo więcej.


@Kalak: Tak tylko, że Acer ma 4-komorową baterię, Envy tylko 3-komorową, więc wcale nie jest powiedziane, że o wiele dłużej wytrzyma. Matebook D14 jest świetny, ale nie chciałeś 14 calowego, więc nawet go nie proponowałem, na baterii trzyma tak 8 godzin przy 30-40% jasności i przeglądaniu neta.