Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 196
W ogóle uświadomiłem sobie dzisiaj ze chciałbym mieć przyjaciela. To nie jest tak że nie znam nikogo, z nikim się nie odzywam, nikt mnie nie lubi. Po prostu nie mam przyjaciela. W najlepszym wypadku mógłbym nazwać te znajomości kolezenstwem. Brak mi jednak kogoś z kim mógłbym porozmawiać o czymś więcej niż "hehe idziemy do baru na piwo?", a później w barze całą noc #!$%@? o pracy, dupach i o tym co u Sebastiana z którym kiedyś chodziliśmy do podstawówki. Takie znajomości to w sumie prawie jakbym był samotny
( ͡° ʖ̯ ͡°)
#przemyslenia #gorzkiezale
  • 42
@Sforza: To chyba przez filmy budujemy sobie różne nierealne pragnienia, gdzie np. znajdujemy przyjaciela, z którym możemy konie kraść i rozmawiać o wszystkim. W dzisiejszych czasach, zwłaszcza gdy jesteś już dorosły i dojrzały, szansa znalezienia bliskiej osoby jest praktycznie zerowa, bo każdy z nas jest interesowny i ma gdzieś problemy/rozterki/przemyślenia drugiego człowieka.
@Raul7Gringo: Nie wiem, czy tylko w technologii jest problem, ale tak - wydaje się, że jest gorzej. Choć czasami zastanawiam się, czy to ja nie jestem #!$%@?, może gdybym urodziła się w innych czasach, byłoby tak samo. ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MK-Ultra: jak dzieciaki oglądają jakiś film zwłaszcza z USA to ten aspekt jest tam aż do bólu powtarzany. To najważniejsza rzecz na świecie. I człowiek potem się zastanawia co z nim jest nie tak.

@Sforza: dobrze że masz chociaż z kimś iść na piwo.
@Sforza Jeszcze do niedawna mówiłem, że mam 4 przyjaciół, niestety 5 letnia emigracja (z której raczej już do Polski nie wrócę) dość mocno te relacje zweryfikowała. Niby rozmawiamy ze sobą tak jak dawniej, ale ta bliskość gdzieś się zatarła, do tego pojawiły się żony i bombelki, bez których większość z nich nie ma prawa wyjść nawet z domu, przez co okazji do szczerych rozmów praktycznie nie ma.
Odległość i dorosłość zrobiły swoje
Wtych czasach ciężko takiego znaleźć


@Raul7Gringo Bzdura. W tych czasach jest najłatwiej kogoś znaleźć. Nie musisz ograniczać się do swojej wsi czy okolicy i być skazany na tych, którzy przypadkowo mieszkaja koło Ciebie.

Jest internet, możesz poznać osoby z całego województwa, kraju czy świata. Są różne aktywności, tysiące ludzi ma tysiące różnych hobby, przez które muszą się wspólnie spotykać.