Wpis z mikrobloga

@muaddib43: Przejechałem Polskę z Gdańska do Krakowa jadąc głównie DK91 (od Częstochowy jakimiś pobocznymi drogami i w kilku miejscach musiałem odbijać po lasach bo nagle z dupy zakazy wyrastały).
I wiesz co jest najśmieszniejsze? Że nie miałem ŻADNEJ niebezpiecznej sytuacji. Pas dla rowerów/pobocze/cokolwiek prawie cały czas ma co najmniej metr, a czasami nawet i ze dwa.
Kierowcy wyprzedzali mnie bez napinki i nikt nikomu nie zawadzał. W okolicy Torunia zdarzyło się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vetinari: miałem o to zapytać jednego pana kierowcę, który jechał niemal środkiem drogi, bo włazy kanalizacyjne omijał, ale już mi się nie chciało go gonić.
@Vetinari: Okazuje się, że prawda leży pośrodku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zasady ogólne


Art. 16.

5. Kierujący pojazdem zaprzęgowym, rowerem, wózkiem rowerowym, motorowerem, wózkiem ręcznym oraz osoba prowadząca pojazd napędzany silnikiem są obowiązani poruszać się po poboczu, chyba że nie nadaje się ono do jazdy lub ruch pojazdu utrudniałby ruch pieszych.

7. Na skrzyżowaniu i bezpośrednio przed nim kierujący rowerem, motorowerem lub motocyklem może poruszać się środkiem