Wpis z mikrobloga

Siema. Mam pytanie do dziewczyn. Czy wy każdego dnia się malujecie?makijaż
Jeśli nie to jak się czujecie? Macie jakiś dyskomfort?Bo to trochę #!$%@? uczucie
Jak kobieta ma niewygolone pachy,nogi u na basenie to często wywołuje śmiech lub chamskie zachowanie ze strony innych.
Trochę to nie sprawiedliwe. Chociaż mężczyźni niby też zaczynają dbać o siebie. Kremy, maseczki, równe brody itd.
Ale to i tak trochę #!$%@? marnować dziennie 1-2h na makijaż żeby dobrze wyglądać kiedy mężczyźnie wystarczy 15 min.
Nie wiem czemu to piszę, może dlatego ze tu na wykopie panuje stereotyp kobiet które nic nie robią tylko czyhają na bogatego chłopa co by dalej nic nie robić.

Nie wiem #gownowpis idę spać cześć

#pytanie #moda #modadamska #makijaz #makeup #rozowepaski
  • 14
@pul_litra_wstydu: Praktycznie nie ruszam się z domu bez delikatnego makijażu. Podkład, puder, róż, rozświetlacz i tusz do rzęs to standard. Czasem podkreślam brwi. Taki makijaż zajmuje mi około 10 minut, wszystko starannie i dokładnie zrobione. Jak maluję się cieniami i robię usta, to zajmuje mi to maksymalnie 20 minut. Swoją drogą nie podobają mi się aktualne trendy w makijażu, czyli wyrysowane brwi, sztuczne rzęsy, zbyt wiele cieni/rozświetlacza :P Bardzo lubię makijaż
@pul_litra_wstydu: znam mnóstwo pięknych kobiet, które się nie malują. I takich mniej pięknych, które też mają na to wywalone. Kobieto, jeśli to lubisz - ok. Ale spełnianie czyichś oczekiwań w kwestii Twojego własnego wyglądu nie jest ok.

Za to doklejanie rzęs i te inne cyrki z brwiami to karyńskie obrzydlistwo zawsze i wszędzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pul_litra_wstydu: Jak idę do pracy, to mejkap obowiązkowo, bo pracuję w drogerii i jak jesteśmy bez maski, to szefowa się spina.
Na co dzień, np. po siłowni na szybki makijaż wystarczy mi 15-20 minut, przed większą imprezą potrzebuję nawet godziny. No i dużo zależy od tego jak aktualnie wygląda moja cera, bo tutaj to już ma wpływ mnóstwo czynników.
@pul_litra_wstydu: nie każdego, a właściwie to od czasu do czasu. Chyba więcej się maluję na wakacjach, jeśli gdzieś wychodzę itd ale nigdy mi to nie zajęło więcej niż kilkanaście minut. Żeby na makijaż poświęcić godzinę to trzeba mieć od groma kosmetyków i znać się na tym profesjonalnie, tak mi się wydaje, bo kiedy idę na jakieś big wyjście to korzystam z usług kosmetyczki i jej tyle to mniej więcej zajmuje.

Odnośnie
@pul_litra_wstydu: ja się na codzień nie maluję, ale dbam o swoją cerę i moim zdaniem wyglądam okej. Czasami pomaluję rzęsy. Nie chce mi się wcześniej wstawać tylko po to, żeby zrobić makijaż, szczególnie, że w pracy nie mam kontaktu z ludźmi z zewnątrz. Pewnie gdybym pracowała w bezpośredniej obsłudze klienta bądź na innym reprezentacyjnym stanowisku to bym się malowała. Ale 1-2h dziennie to gruba przesada. Zwykły makijaż zajmuje mi jakieś 10-15minut,