Wpis z mikrobloga

Od kilku lat nie byłem w Tatrach, które mam schodzone w dość znacznej części. Chyba coś mi się w tym czasie w mózgu przełączyło, bo jak oglądam zdjęcia z takimi ekspozycjami, to cały cierpnę.


@ReinmarKrakau: powiem Ci, że z mojej perspektywy wygląda to tak, że na zdjęciach wygląda to zawsze groźniej niż na żywo :) To miejsce jest naprawdę hardkorowe, bo trzeba się złapać klamry i przytulić do skały, żeby przejść
Kwestia człowieka chyba. Ja się naczytałem wpisów i naoglądałem zdjęć i poszedłem na szlak, jak na ścięcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) A potem się okazało, że w sumie nie było źle. Miejsce ze zdjęcia przeszedłem nawet z taką myślą "to już?" Oczywiście szlak bardzo ciekawy, a byłby jeszcze lepszy, gdyby usunąć odcinek dojściowy nad Morskie Oko ( )
@ksaler: @cus_: @ReinmarKrakau: @cus_: Dla mnie to zdecydowanie kwestia zdjęć. Z reguły ludzie specjalnie je tak robią żeby wyglądały bardziej niebezpiecznie. Zwłaszcza na Orlej jest pełno hardcorowych fotek, a tak naprawdę wiele z tych miejsc się mija w ogóle nie zauważając nic bardziej przerażającego niż kilka metrów wcześniej.
W ogóle Orla tak narosła mitami, że śmiać mi się chce. A prawda jest taka, że każda przeciętnie sprawna osoba
A prawda jest taka, że każda przeciętnie sprawna osoba sobie tam poradzi i nawet nastolatki tam chodzą.


@max1983: z jednej strony się zgodzę, ale z drugiej pokonywanie takich szlaków rozgrywa się też w głowie. Jeśli masz problem z ekspozycją / wysokością, to nawet pomimo sprawności fizycznej możesz mieć problem, aby przejść ten szlak.
@ksaler: Oj, mimo, że widoki niesamowite, lubię takie miejsca, nawet na bungee kiedyś skakałem, to kupa w majty by mi wpadła i miałbym kłopoty żeby to przejść. Kurła, jak to musi zajebiście wyglądać na żywo.