Wpis z mikrobloga

I niech mi ktos powie, ze pilka nozna to sport narodowy, ze trzeba wiecej kasy pompowac w te miernoty


@schizcrew: nie chce sie wdawac w jakiekolwiek spory, ale po pierwsze kto decyduje co jest sportem narodowym? Po drugie znasz na serio choć jedną osobę, która chciałaby pompować jeszcze więcej pieniędzy w piłkarzy? Przecież w sporcie w większości działa wolny rynek. Messi zarabia 40 milionow euro bo: oglądają go miliardy kibicow i
  • Odpowiedz
ale po pierwsze kto decyduje co jest sportem narodowym?


@koniecswiatajestbliski: widzowie i sponsorzy. Piłka jednoznacznie jest sportem narodowym

Po drugie znasz na serio choć jedną osobę, która chciałaby pompować jeszcze więcej pieniędzy w piłkarzy?


@koniecswiatajestbliski: w sumie ja, bo oglądam piłkę, a siatkówki nie, więc można powiedzieć że głosuje za to nogami czy oczami.

w te miernoty


@schizcrew: jak siatkarze są tacy dobrzy, to mogli wybrać sport, który ogląda
  • Odpowiedz
@schizcrew: zawsze #!$%@? mnie, porównywanie sportów i zarobków sportowców na podstawie wyników jakie aktualnie osiąga reprezentacja. Pieniądze biorą się z atrakcyjności dyscypliny, nie #!$%@? z "pompowania". Jedyny argument to ew. pieniadze wrzucane w szkolenie, budowanie ośrodków treningowych itp. jednakże w siatkówce też się to dzieje, i co ważniejsze piłka nożna jest dla wszystkich. Będąc kurduplem i patyczakiem można być najlepszym piłkarzem w historii, zaś w siatkówce nie osiągniesz niczego bez wzrostu
  • Odpowiedz
  • Odpowiedz
@Shatter: na mecze ligowe wielu drużyn z tzw. Ligi Mistrzów chodzi garstka ludzi, głównie rodziny i znajomi.

W USA pomimo najwyższego, światowego poziomu zawodników nie ma PROFESJONALNEJ ligi, jedynie rozgrywki akademickie.

W skali świata siatkówka jest dość popularna w kilku krajach: Brazylia, względnie Argentyna, Japonia, Chiny, Włochy, Rosja i mająca pindolca na punkcie tego sportu - POLSKA.

Zobacz ile zespołów z tzw. Ligi Mistrzów ma swoją siedzibę w stolicy kraju. Kompletnie
  • Odpowiedz
@schizcrew: no i co? Mnie bardziej obchodzi ektraklasa i jak gra druzyna ktorej kibicuje i chodze na mecze niz reprezentacja polski w siatke. Mam nagle podniecac sie siatkowka, bo Polakom dobrze idzie? XD
  • Odpowiedz
@schizcrew: Jak ja kocham te wysrywy januszy po jakimkolwiek sukcesie siatkarzy/skoczków narciarskich czy innych niszowych sportach że chrum chrum piłka nożna to nie jest sport narodowy xD
  • Odpowiedz
@schizcrew: nie licząc dotowania gównianych stadionów miejskich, to piłka nożna, nawet jeśli słaba, to spore pieniądze. Kupa fanów, kupa pieniędzy z reklam itd.
Poza tym w miesiącach letnich przejedź się po miastach, wsiach i zobacz w co grają ludzie. Na większości orlików są boiska do nogi i kosza/siatki i z przykrością muszę stwierdzić, że te drugie obrastają pajęczyną.
Co ciekawe - nawet jak widziałem używanie boiska do siatkówki to była siatko-noga...
  • Odpowiedz
@schizcrew: ja dopiero z mirko sie dowiedziałem na drugi dzień, że był jakiś mecz w siatkę i wielka wygrana. O zwykłym meczu kadry prawie każdy wie kilka dni przed, a na wielkich imprezach żyje tym cały kraj. Od taka różnica
  • Odpowiedz