Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, potrzebuję kilku porad. Kupuję niedługo motocykl i usłyszałem o opcji, żeby nie przerejestrowywać go na siebie. Rzekomo bez problemu można jeździć nieprzerejestrowanym moto, aby ciągłość umów była. Dodatkowo zastanawiam się czy brać siebie jako współwłaściciela czy nie (nie mam zniżek, 26 lat i mieszkam daleko od domu potencjalnego właściciela). Ktoś poradzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#rejestracja #motoryzacja #motocykle
  • 29
@Zadro: Jak to chcesz nie przerejestrowywac na siebie? Przeciez sprzedajacy go wyreiestruje po swojej stronie i w razie kontroli bedziesz mial problem (mandat i/lub zabrany dowod). Do tego pcc do 14 dni. Z wspolwlascicielem mozesz probowac cos uszczknac na OC, chociaz juz nie jest tak fajnie jak kiedys, no i jak zrobisz kuku to komus tez znizki pociagniesz.
@Piterwju: Będzie na innych. Obecny właściciel właśnie taki numer zrobił, że w ogóle nie przerejestrował moto na siebie. W dowodzie widnieje babka z poprzedniej umowy. Z innego rejonu w ogóle.
@Zadro: Masz 30 dni na przerejestrowanie, ale nikt tego przepisu na razie nie egzekwuje, więc w gruncie rzeczy możesz jeździć na blachach poprzedniego właściciela. Natomiast teraz coś się zmienia w prawie i mają być za to kary 1000zł, ale co, kiedy to wejdzie i czy w ogóle, to już musisz sam śledzić.
Z ubezpieczeniem, to się przejdź do kilku towarzystw i niech Ci wyliczą potencjalną składkę. Często jest tak, że zniżki
@Nuggerath no ale to tylko tyle, że jest sprzedany, blachy itp zostają i masz teoretycznie 30 dni na przerejestrowanie, chociaż teraz coś robią w tym kierunku, żeby wymusić zmianę właściciela w papierach pod groźba kary pieniężnej
@Nuggerath: @wezsepigulke: @Kion: @Heady1991:
Dzięki serdeczne za odpowiedzi. Czyli wychodzi na to, że mogę w ogóle nie iść do wydziału komunikacji? A jak złapie mnie jakiś fotoradar czy coś innego się stanie to co wtedy się dzieje, jeśli moto w dowodzie nie jest na mnie tylko na właściciela poprzedniego?
Poprzedni właściciel dał mi kwit ubezpieczenia jeszcze na wiele miesięcy. Przechodzi to automatycznie na mnie? Muszę to gdzieś zgłaszać?
@Zadro jak na umowie kwota ponad 1000zl idziesz do US zapłacić PCC 2% przynajmniej przy samochodzie tak jest, OC lepiej sprawdzić, bo może być na raty rozlozone i przyjdzie ci płacić druga ratę i mogą ci dowalić grube wyrownanie, które się będzie miało nijak do kwoty na kwiatki, który dostaniesz z moto, jak cię fotoradar dupie, to mandat idzie na adres który znajdą przez rejestrację pojazdu, ale do ciebie też i tak
@Zadro po pierwsze to mają wejść kary za nieprzerejestrowanie. Po drugie to jak zgubisz papiery to już nie sprzedasz go. Po trzecie to jednego Mirka zatrzymała policja i skierowali sprawę do sądu za nieprzerejestrowanie auto (skonczylo się grzywną ale nie pamietam jaką)
@Zadro: Nie martwił bym się przerejestrowaniem, tylko jak już wspomniano, ubezpieczeniem. Po zakupie dostaniesz polisę, ale jeśli właśnie nie była ona opłacona do końca, to Ty jako nowy właściciel nie uzyskasz tej informacji od ubezpieczyciela, ponieważ to nie Ty ja zakupiłeś. A kary za brak ciągłości w ubezpieczeniu zawsze przechodzą na nowego właściciela. Chyba że było to w ciągu 14 dni od zakupu, wtedy bekniecie razem. A potrafią przykleić parę koła
@Zadro Każdy pojazd musisz przerejestrować, w razie kontroli policji masz przewalone, a tak jak @Gent pisze; mają wejść kary i to nie małe za brak przerejestrowania pojazdu.
Jeżeli pojazd jest z tego samego regionu, to nie musisz zmieniać blach ale ...
Koniec końców i tak musisz odwiedzić Wydział Komunikacji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Często jest tak, że zniżki z kat. B nie są brane pod uwagę, ale równie często mają w dupie ile masz zniżek.


@Kion: od kiedy? Bo parę lat lecę na OC z tatą, który nawet nie może jeździć moim motocyklem, bo nie ma uprawnień :D i jest taniej niż bym sam się ubezpieczył.