Wpis z mikrobloga

Pismo, które otrzymałem z Biura Ruchu Drogowego KGP dotyczące projektu: link do znaleziska. Poprzednie pismo w pierwszym komentarzu.
TLDR: policja nie chce udostępnić danych o lokalizacjach śmiertelnych wypadków, dzięki którym tworzy GIFa.

Różnie można oceniać działanie policji, nawet niektóre osoby współpracujące ze mną przy projekcie sugerowały odpuszczenie tematu. Ja zdecydowałem się na szukanie pomocy przez kancelarię prawną, poniżej kilka powodów takiej decyzji:

1) Uważam, że moja mapa znacznie bardzie przemawia do wyobraźni kierowców, przez co efekt kampanii społecznej będzie lepszy
2) Wielokrotnie proponowałem oddanie policji komponentu za darmo i umieszczenie go na ich stronie, bez jakichkolwiek roszczeń z mojej strony. Chciałem nawet zamknąć swoją witrynę, aby nie dublować działań
3) Policja mija się prawdą pisząc o komercyjnym charakterze projektu. Od początku zaznaczałem, że działam non profit i tak pozostanie do końca. Jeżeli uda się pozyskać jakiekolwiek środki przekażę je na rozwój portalu i kampanię społeczną.
4) Dane, które posiada policja zbierane są za publiczne pieniądze i według mnie każdy powinien mieć do nich dostęp
5) Włożyłem w projekt mnóstwo czasu, pomaga też społeczność wykopu i Fb, ale dane i tak są niedokładne. Znacznie szybciej i dokładniej będzie nanosić punkty na podstawie danych, które posiada policja. Później użytkownicy będą linkować jedynie źródła.

To tyle. Dam znać, gdy policja ustosunkuje się do pism kancelarii. Wołam @Watchdog_Polska ponieważ zainteresowaliście się tematem i czekam na odpowiedź od Waszego prawnika. Jednak czas trochę nagli (głównie chodzi o poprawienie bezpieczeństwa w wakacje), więc jeżeli nie będzie odpowiedzi do końca tygodnia załatwię poradę we własny zakresie.

#wypadkinadrogach <--- tag obserwowania/czanolistowania
#policja #polskiedrogi #wypadki #bezpiecznewakacje #mapy taguje #afera ale raczej afery robić nie będę, jak okaże się, że bagiety mają prawo odmówić to odpuszcza i spoko niech zajmą się swoją robotą nie będę im więcej zabierał czasu.
P.....8 - Pismo, które otrzymałem z Biura Ruchu Drogowego KGP dotyczące projektu: lin...

źródło: comment_GdLmL5NrNKSj1xgycwDejvI9bLgwuq9r.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
Tłumaczenie w drugim piśmie, że takie a siakie dane nie mogą służyć takiemu a siakiemu celowi, bo są takiej a siakiej jakości - czy odmowa ich udostępnienia ma podstawy w ustawie o dostępie do informacji publicznej? Chyba nie.

Trzymam kciuki :-)
  • Odpowiedz
@Pan_Tadeusz88: Bij się o to. Standardem jest w tym kraju, że urzędnik czy inny parobek napluje obywatelowi w twarz, nawet jeśli łamie przepisy, bo jeśli chcesz ich pociągnąć do odpowiedzialności za ich butę i bezczelność, to musisz wytaczać ciężkie działa. Wielu się nie chce, więc kończy się na misiowym "nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?". Sam walczę z ludźmi zabetonowanymi na stołkach, gdy mi coś nie pasuje, więc
  • Odpowiedz
@NyanNyan: Od roku prowadzę fundację, więc niestety doskonale wiem jak to działa. Już przy rejestracji pół roku potyczki w sądzie gospodarczym i traktowanie jak najgorszego śmiecia. Dziki kraj z dykty.
  • Odpowiedz
@Pan_Tadeusz88: Tak jak pisaliśmy, odpowiedź prawnika powinieneś dostać do końca tygodnia. Mamy dużo pytań, mały dział prawny i niestety nie dajemy rady przygotować porad w ekspresowym tempie. Co przecież nie znaczy, że uważamy, że sprawa jest nieważna. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Trzymaj się i walcz o te dane!
  • Odpowiedz