Wpis z mikrobloga

Male #pokazauto dlatego, ze uwazam to za najlepsza decyzje, jaka moglem podjac w tym roku ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wczesniej mialem samochod z 3,5l silnikiem v6 (Honda Legend KA9) i troche balem sie przesiadki - oczywiscie roznica jest duza i odczuwalna, ale totalnie mi to nie przeszkadza. Rekompensuje to spalanie gazu (8litrow vs 16 w Hondzie ;)), czesci (ich cena i przede wszystkim dostepnosc) i to, ze moge w sumie cos tam sam pokombinowac przy nim mimo znikomej wiedzy motoryzacyjnej.

Silnik 1.2 (65KM), z wyposazenia "dodatkowego" tylko klima, rocznik 2008. Czerwony = szybki ( ͡° ͜ʖ ͡°). Troche wrocily stare wspomnienia, bo 10 lat temu uczylem sie na takim i zdawalem egzamin (swoja droga pierwszym wlascicielem tego egzemplarza byl word katowice :D - niemniej jednak sprzeglo wymienione, auto swiezo po instalacji gazu po zakupie przejechalo bez awarii 2k km, olej w silniku jak byl tak nie "uciekl").

Z takich typowych awarii zauwazylem szalenstwa czujnika temperatury zewnetrznej (przewaznie pokazuje na minusie) i cos nie chce mi dzialac korbotronik w drzwiach z tylu po lewej stronie (tutaj pewnie dopiero w sierpniu znajde czas zeby rozebrac drzwi i zagladnac co sie tam podzialo).

Pijcie ze mna kompot, zeby dzialalo bezawaryjnie jak najdluzej - posiadanie Legenda bylo spelnieniem moich motoryzacyjnych marzen jednak jego naprawa niesamowicie szybko pozerala kolejne pieniadze, dlatego tez musialem podjac decyzje o przesiadce na cos taniego w naprawie i ekonomicznego (poki co ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

#fiat #grandepunto
imo0mfg - Male #pokazauto dlatego, ze uwazam to za najlepsza decyzje, jaka moglem pod...

źródło: comment_YsHkpCV15boLMQBl0tUVpsAJn7gM89U3.jpg

Pobierz
  • 13
@kaszanka_z_cebulka82: 7k + 3k za zalozenie instalacji gazowej (rozrzad i sprzeglo robione 30k km wczesniej [sa faktury] wiec ja zrobilem tylko uszczelke pod klawiatura i standard: filtry plus oleje)
@ultimatebadass: na zywo wygladaja lepiej (blyszcza, serio :D) - ich malowanie w samym srodku pod kolor auta zrobione przed poprzedniego wlasciciela, ale mi totalnie to nie przeszkadza, bo auto ma jezdzic i sie nie psuc :).
@AmFast: a zebym ja to wiedzial jaka instalacja ¯\_(ツ)_/¯, miala dzialac, jezdzic i przelaczac sie wtedy kiedy powinna i to robi ( ͡° ͜ʖ ͡°). jeden z lepszych warsztatow w mojej okolicy majacy przebitke nad innymi o kilkaset zlotych, ale znajomi polecali wiec tez tam pojechalem i jestem zadowolony.

Odnosnie spalania to musisz wiedziec, ze to nie dziala tak, ze wyzsza pojemnosc powinna "teoretycznie" spalic wiecej -
@imo0mfg: Fiat za silnik 1.6 65KM powinien dostać za najgorszy silnik roku.
Podczas jazdy już wysiadałeś z samochodu i wpychałeś auto pod górke? To nie ma siły jechać przy 1.4 77 lub 95KM, a o 1.2 nie ma co...

@Crea: Wiesz co tez mialem obawy, bo duzo sie naczytalem o jego braku mocy. W wakacje po kraju przejechalem nim jakies 2k km i nie narzekalem - wracajac z Gdyni na Slask jechalismy w 4 osoby i rozpedzanie nie jest moze na najwyzszym poziomie, ale daleko bylo jak dla mnie do tragedii :).