Wpis z mikrobloga

@BigBadBat: Może być ciężko, z tego co wiem to rzadkie modele i droższe od nowszych.

Ludzie nie chcą się ich pozbywać, oraz są stare i dużo z nich może już zwyczajnie nie działać.

Nie lepiej jednak spróbować wziąć PS3 slim + PS2 slim (to jest niesamowicie małe), a w kwestii wejść do monitora coś pokombinować z jakimś switchem hdmi? Problem by był ew. taki że PS2 nie obsługuje HDMI, choć pewnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kakaladze: Mam jedno i drugie xD ale jestem mega zajarany wizją tak potężnego PS3 i po prostu chyba wyłożę na najlepszy stan jaki znajdę, pokonserwuję co się da, wstawię nowy dysk i elo
@BigBadBat: A no chyba że w taki sposób to widzisz, faktycznie jedna konsola obsługująca 3 generacje jest super, mi dużo miejsca zajmują obecnie PS2, PS3 i PS4, aczkolwiek mogą je zajmować bo to do telewizora na szafeczkę którą nie mam czym zapełnić.

Życzę powodzenia w poszukiwaniach :)
@BigBadBat: z tymi pierwszymi edycjami będziesz musiał od razu rzeźbić delid, inaczej konsola będzie pracowała jak odrzutowiec a same układy upieką się w tempie ekspresowym z uwagi na brak pasty pomiędzy nimi a IHS.
Niestety pasta stosowana przez Sony w PS3 to kosmiczny silikonowy crap, po tylu latach nie zostało z niej już nic pod czapami.
Sprawdź filmy NSC na YT.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@phariseo: Dokładnie wyczyszczenie środka i nałożenie Grizzly Kryonauta to pierwsze co bym z tą konsolą zrobił. Tylko nie mam pojęcia co to znaczy "rzeźbić delid" xD
@BigBadBat: nic nie da zmiana pasty na układach ponieważ pod ich czapą też jest pasta która na 100% już dawno skisła.
Nie ma przewodzenia ciepła układ -> czapa, to nic nie pomoże poprawa przewodzenia czapa -> radiator.
Obadaj filmy NSC na YouTube i zajarzysz temat :P
Jeżeli się podejmą delida to będzie git. Delid to zdjęcie czapy z układów oraz położenie nowej pasty, i ponowne założenie czapy.
W FAT'cie jeżeli się dobrze przygotujesz oglądajac filmy oraz zaopatrując się w odpowiednie narzędzia, bardzo łatwo samemu zrobisz delid. Sytuacja wygląda dużo gorzej w slimie bo tam pomniejszyli szczelinę pomiędzy czapą a układem, ciężej się "wepchać" z narzędziem.
Problem dotyczy wszystkich PS3, bo we wszystkich pasta pod czapą już skisła -