Wpis z mikrobloga

CHŁOPAKI I DZIEWCZYNY, potrzebuję pomocy, dostałem się na Informatykę na MIM UW oraz na Inżynierię i Analizę Danych na MINI PW i nie mam pojęcia który kierunek wybrać. Inżynieria i Analiza Danych brzmi bardzo przyszłościowo, nie tylko specjalizujesz się po niej w Big Data, ale również możesz pracować jako software developer, programista czy nawet analityk. Natomiast MIM UW to przecież eLiTaRnY kierunek według wielu i wgl BiJe Na GłOwĘ MiNi. Jakie macie przemyślenia na ten temat???
#studia #mini #mim #uw #pw #warszawa #informatyka #inzynieria #i #analiza #danych
dodam jeszcze że w tym roku było się żałośnie łatwo dostać na MIM UW, a na Inżynierię i Analizę Danych był taki próg że 92 procent z matmy, fizyki i angielskiego to było za mało

Tfuj wybur na mojim miejsó

  • Inżynieria i Analiza Danych MINI PW 53.8% (63)
  • Informatyka MIM UW 46.2% (54)

Oddanych głosów: 117

  • 54
@mtkrcp: Również skłaniam sie bardziej ku PW! Na MIMie podobno same geniusze a i tak 50% odpada. Do tego na Uniwersytecie musisz uczyć się NON STOP i nie masz nawet jednego dnia z wolnym popołudniem. Tymczasem na PW masz więcej zajęć i nie musisz zarywać nocek. Kierunek na PW ponadto wydaje się być ciekawszą i bardziej przyszłościową opcją (big data, język 21 wieku SCALA itp.)
@NoobMaster69-: Mam takie same spostrzeżenia... Po pierwsze, myśląc przyszłościowo, to data science jest niesamowicie rozwijającą się dziedziną, a przy tym równie niesamowicie ciekawą (przynajmniej sama idea jest taka). Po drugie, poziom na infie na UW i to, co słyszałem o atmosferze na MIMie. Mimo, że jestem tym wynikiem 98,9, zaraz pod olimpijczykami, to jednak trochę się boję, jak tam wyglądałoby studiowanie i raczej zdecyduję się na PW.
PS Piszę na priv
@Bratblizniak: dzięki mordo <3 miałem dużo szczęścia bo na IAD dostałem się z listy rezerwowej
@mtkrcp: w sumie to mam dwóch ziomali na Informie na MINI i mówią że gdyby mogli cofnąć czas to wybraliby zdecydowanie IAD. Podobno dużo osób co roku próbuje się przenieść z Informy na IAD. Ogólnie studenci są zachwyceni tym nowym kierunkiem. No ja miałem trochę mniej punktów rekrutacyjnych na UW (byłem gdzieś w połowie tych
Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi i problem taki ma w sumie każdy ambitny mirek wiążący karierę z IT. Jeśli jesteś po olimpiadzie i zamierzasz startować w konkursach jak np. akademickie mistrzostwa świata w programowaniu to idź na MIM. Jeśli zamierzasz po studiach prowadzić działalność naukową i nie myślisz o niczym komercyjnym to idź na MIM. Na MIMie w tym roku chyba około 30% studentów to olimpijczycy, bardzo dużo szczególnie słysząc plotki ile ludzi
@mirek345346: Dzięki bardzo za taki długi i wyczerpujący komentarz. Miałem znajomego w klasie który maksował wszystkie konkursy AGHa, matury i inne takie i właściwie była to dla niego bułka z masłem a na Olimpiadzie Matematycznej zdobył 1 punkt ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak więc mam świadomość jacy ludzie idą na MIM. Słyszałem też że połowa osób odpada nie dlatego że są jacyś słabi, tylko dlatego że profesorowie
@NoobMaster69- Dziwią mnie te stwierdzenia, że trzeba codziennie zapierdzielac, bo według mnie spokojnie wystarcza systematycznie uczyć się te kilka godzin tygodniowo. I nie mówię tego z perspektywy finalisty olimpiady, choc miałem z nią duża stycznosc. Może jeśli zaczynasz programowanie i idziesz na wpi, to trzeba dołożyć trochę więcej pracy. Jeżeli ktoś odpada, to raczej jest w sporej części jego wina albo po prostu nie spodobało mu się programowanie, bo było też trochę
@Fattig: Hmm, ciekawe, z tego co słyszałem od innych osób to pracy masz po kilka godzin ale nie tygodniowo tylko dziennie. Sam jednak przyznałeś że miałeś styczność z Olimpiadą a to już wyższa szkoła jazdy więc może jesteś przygotowany informatycznie lepiej od innych i szybciej łapiesz pewne zagadnienia. Skoro już nam się kolega z MIMu trafił ( ͡° ͜ʖ ͡°) to możesz jakoś porównać poziom na MINI
Moim zdaniem jeżeli siły się układają tak że 30% to olimpijczycy, a 50% odpada to trochę kiepsko to wygląda dla osoby która nie miała żadnej styczności z programowaniem. Tymbardziej że słyszałem że z perspektywy pracy to nie ma zbytnej różnicy czy skończysz MIM czy MINI. Nie chcę być oczywiście żadnym wielkim naukowcem w tej dziedzinie (dla takich osób lepsze byłoby raczej UW)
@NoobMaster69-: co do MINI to pozwoliłem sobie przekopiować post z grupy mimuw:
1. Na MiNI masz fizykę i przedmioty elektroniczne (tzw druty)
2. Na MiNI robisz głównie pod Windowsem (Visual Studio) programy na .NET, 3 wiodące języki to C, C++ i C# - nie ma Javy
3. Wiele dużych przedmiotów co na MIM-ie robi się w semestr jest rozbitych na dwa mniejsze na MiNI (dyskretna, analiza II, numerki, systemy operacyjne, algorytmy
@NoobMaster69- Jedynym przedmiotem programistycznym na 1. semestrze jest wpi/wpf. W założeniu na wpi idą osoby, które nie miały styczności z programowaniem i w tym roku tego przedmiotu nie zdało 20% osób, z czego duża część olala studia już po miesiącu, więc sytuacja nie wygląda tak zle, jak dopiero zetkniesz się z programowaniem.
@Fattig: Co do tej listy którą dodałeś: ona dotyczy kierunku Informatyki na MINI? Słyszałem że Inżynieria i Analiza Danych to trochę inna bajka. Matematyka jest tam bardziej ukierunkowana na jakąś zaawansowaną statystykę a programowanie to Python, R potem SCALA. Kompletnie się na tym nie znam więc jak piszę głupoty to mnie popraw XD ale jak już umiesz dobrze programować to nauka języka to nie problem chyba??