Wpis z mikrobloga

CHŁOPAKI I DZIEWCZYNY, potrzebuję pomocy, dostałem się na Informatykę na MIM UW oraz na Inżynierię i Analizę Danych na MINI PW i nie mam pojęcia który kierunek wybrać. Inżynieria i Analiza Danych brzmi bardzo przyszłościowo, nie tylko specjalizujesz się po niej w Big Data, ale również możesz pracować jako software developer, programista czy nawet analityk. Natomiast MIM UW to przecież eLiTaRnY kierunek według wielu i wgl BiJe Na GłOwĘ MiNi. Jakie macie przemyślenia na ten temat???
#studia #mini #mim #uw #pw #warszawa #informatyka #inzynieria #i #analiza #danych
dodam jeszcze że w tym roku było się żałośnie łatwo dostać na MIM UW, a na Inżynierię i Analizę Danych był taki próg że 92 procent z matmy, fizyki i angielskiego to było za mało

Tfuj wybur na mojim miejsó

  • Inżynieria i Analiza Danych MINI PW 54.6% (65)
  • Informatyka MIM UW 45.4% (54)

Oddanych głosów: 119

  • 54
Jeszcze jak byś mógł się wypowiedzieć o tej różnicy poziomów. Faktycznie taka kolosalna czy niewielka? Z tego co widzę to MIM UW i MINI PW prowadzą wspólne studia doktoranckie w zakresie analizy i eksploracji danych na których masz prawo korzystać z całej oferty naukowo-dydaktycznej dla doktorantów na obydwu wydziałach. To może świadczyć o tym że poziom w tej dziedzinie jest w miarę wyrównany?
@NoobMaster69- Kopiowałem z posta, który miał porównywać informatykę. Pewnie racja, że szybko znikają, ale jak nie lubisz fizyki to może to wpływać na decyzję. No i jasne, że nauka języka to nie problem, to według mnie jest lista różnic między wydziałami, a nie wad MINI. Np na mimuw z kolei nie ma C# z tego co wiem( mogę się mylić, bo idę dopiero na 2 rok).
@Fattig: Dzięki wielkie za pomoc w podjęciu decyzji ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) , mógłbyś się jeszcze ustosunkować do tych miejskich legend że na MIMie co tydzień jest ktoś z Google i większość absolwentów wyjeżdża potem do Doliny Krzemowej?
@mirek345346: Spoko stary. Ale już mogę chyba napisać że będzie to na 99% Inżynieria i Analiza Danych na MINI PW. Podsumowując poziom na MIMie jest troszeczkę wyższy jeżeli chodzi o matematykę i algorytmy ale studia tam są nieporównywalnie trudniejsze do ukończenia - odpada połowa może i więcej. MINI ma za to kozacki szklany budynek ( ͡° ͜ʖ ͡°), znacznie łatwiej jest się utrzymać i masz czas wolny.
@NoobMaster69- Pamiętaj też że ważny jest wkład własny, uczelnia da Ci fajne umiejętności matematyczne i na MiNI nauczysz się algorytmiki na tyle że pytania na wywiadzie o pracę będą się wydawały najłatwiejszymi pytaniami z egzaminów (oczywiście mówię tu o sytuacji gdy rozpoczynasz pracę i kandydujesz na jakiś płatny staż, a nie jak kandydujesz na senior developera ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) ale jeśli myślisz o pracy za dobrą
@mirek345346: Hmm, co do tych firm to popytam jeszcze znajomych. Zdaje oczywiście też sobie sprawę ze wszystkiego co napisałeś że trzeba też dużo pracy włożyć w studia i umiejętnie dysponować swoim czasem. Bo nauka to potęgi klucz a jak pójdziesz na MIM UW to będziesz miał tyle już tych kluczy że zostaniesz woźnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do tego z moją zerową wiedzą informatyczną jestem prawie przekonany że gdybym poszedł na MIM UW to bym musiał się uczyć codziennie do nocy żeby się utrzymać. Koledzy po OM mówili że mieli tylko jedno wolne popołudnie tygodniowo to co dopiero ja... Dlatego wolę iść na MINI gdzie poziom jest w sumie porównywalny a mniej rzeczy musisz robić w domu - tym samym masz więcej czasu który możesz poświęcić na odpoczynek albo
A i właśnie dostałem potwierdzenie że przedstawiciele topowych firm (np. Google) zaglądają przynajmniej raz w roku też na MINI (piszę to bardziej dla osób które w przyszłości będą śledzić albo teraz śledzą tą dyskusję ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
@mirek345346: z tego co pamiętam gość nie nazywa się Mateusz ale możliwe że dużo osób sobie wybiera SGH jako taką side chick ( ͡° ͜ʖ ͡°), podobno z SGHa trudno wylecieć więc ma to sens xDddD. Moim zdaniem wybór jest oczywisty: interesuje Cię Big Data, Data Science, uczenie maszynowe, AI, analiza i chcesz być takim trochę informatycznym Jordanem Belfortem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sachees: Stary, jestem oazą spokoju ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Po prostu na podstawie rozmów z absolwentami obu kierunków staram się stworzyć najwierniejszy obraz rzeczywistości ( ͡° ͜ʖ ͡°). O wiele bardziej szkoda byłoby mi zrezygnować z IiAD na MINI PW bo w tym roku na Informę na MIM dostałaby się połowa mojej klasy (serio) xD
Swoją drogą moje papiery są już na MINI i zastanawiam się czy nie zanieść ich też na MIM. Ktoś z listy rezerwowej by się pewnie wkurzył ale miałbym więcej czasu na podjęcie decyzji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sachees: co roku nie brakuje ludzi dostających się jednocześnie na MIM i MiNI (spojrz sobie na listy przyjętych na IAD i infe na MiNI na stronie PW - dużo zobaczysz ludzi mających 98%-100% z matmy r i ang r), warto też ocenić swoje możliwości - czy robiłeś coś ponad program (jakaś olimpiada czy ogólnie zaznajomienie z matmą wyższą), czy uczyłeś się programować a może nawet klepałeś coś z OI bo to