Wpis z mikrobloga

@Vigo_Von_Homburg_Deutschendorf: gry od PDX maja wysoki próg wejścia, ale to nie znaczy że są trudne. Całość opiera się na istnieniu w #!$%@? modyfikatorów, bardziej przypomina to ogarnianie excela. Jakaś mechanika daje + 10% do czegoś, inna - 5%, event kolejne minus, coś innego plus. I tyle.

Gra jest wbrew pozorom łatwa, mało tego, gdzieś czytałem analizy po angielsku, że niektóre gry od PDX ciężko nawet nazwać grami strategicznymi, bo większość opiera
@Vigo_Von_Homburg_Deutschendorf: hoi to chyba jedna gra od paradoxu gdzie występuje taktyka. W 3 grałem dawno i nie chce wprowadzać w błąd przez zapomnienie szczegółów, więc opisując tylko 4 - wykastrowali już całkiem element strategii, za to kładąc nacisk na taktykę. Resztę uproscili.

I paradoksalnie, a przynajmniej według mnie, źle to nie wyszło. Nie ma już gry w excela i pilnowaniu suwakow, jest za to sama walka. Ja, który lubi się bawić
W takim eu4 jest jeden słuszny wymuszony sposób gry i koniec, eventy historyczne są ustawione na sztywno i poza pojedynczymi przypadkami, gra toczy się tak, jak zaplanowali to twórcy.


@p0lybius: Śmiałbym dyskutować, jeżeli tłucze się jedynie Rise of Ottomans eurotopem to można odnieść takie wrażenie. Tak naprawdę większość ludzi stosuje strategię ciągłego podboju i faktycznie, tak da się prosto wygrać, nawet nie rozumiejąc i nie wykorzystując wielu mechanik obecnych w grze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@p0lybius: nie grałem w eu4 a czytając w jednym komentarzu o hoi, myślałem, że to heheszki i chodzi o #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°). niemniej jednak ciekawie się czyta taką merytoryczną dyskusję na temat gier( ͡° ͜ʖ ͡°).
@effcc54ba75fb84cca1aadb6c: no ale to nie zmienia faktu, że to nie jest strategia — w grze strategicznej, sytuacja jaką masz, w pełni zależy od wyborów twoich i AI, a zrobić można potencjalnie wszystko.

W eu4 jeden kraj jest silny a inny słaby, bo tak ustalili twórcy. Jeden ma większe szanse na coś, drugi mniejszy, bo tak jest ustawione na sztywno. Z danym krajem nie wejdziesz w sojusz bo masz permanentne -200 do
- Co robi kibic legii jak ta wygra ligę mistrzów?
- Zamyka championship managera i idzie spać.

UE4 to jedna z tych gier, w których możesz spełnić swoje najskrytsze marzenia i mokre fantazje.
Był tam taki dodatek gdzie możesz stworzyć państwo. I tym sposobem można było sobie stworzyć państwo Polin i zająć cały świat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@p0lybius: @FlyingHeart: @slec21: @effcc54ba75fb84cca1aadb6c: @p0lybius @
robid - - Co robi kibic legii jak ta wygra ligę mistrzów?
- Zamyka championship mana...

źródło: comment_GcEtYfsFdgWRHuhcMiquMyECMTvDHBqf.jpg

Pobierz