•  

Konkurs w zabiciu 100 ludzi za pomoca miecza

Fragment artykulu pochodzi z grudnia, 1937 r. i zamieszczony zostal w blizniaczych japonskich gazetach ,,Osaka Mainichi Shimbun'' i ,,Tokyo Nichi Nichi Shimbun''. Artykul opisywal ,,pojedynek'' pomiedzy dwoma oficerami japonskimi- Toshiaki Mukai i Tsuyoshi Noda wspolzawodniczacymi o miano ,,pierwszego'' w zabiciu 100 osob za pomoca miecza.
    Zawody mialy miejsce podczas wydarzenia, ktore w monografii historycznej jest znane pod nazwa ,,Gwalt Nankinu'', gdzie w przeciagu 6 tyg. z reki armii japonskiej smierc ponioslo ok. 350 tys. chinczykow.
    Obaj oficerowie, wedle nieoficjalnych doniesien osiagneli a nawet przekroczyli zakladana granice, podczas jednej z bitew. Tydzien pozniej gazeta, doniosla, ze oficerowie nie moga ustalic, ktory z nich pierwszy przekroczyl prog 100 zabitych, wiec podniesli go do 150. ,,Ostrze miecza Mukaia zostalo lekko uszkodzone w trakcie zawodow''- podala gazeta ,,Japan Advertiser''. Jak wyjasnil, zawodnik, byl to rezultat przeciecia Chinczyka na pol, razem z helmem i reszta. ,,Zawody przynosza frajde- wyjawil''.
    Artykul stal sie rodzajem dokumentacji poswiadczajacym zbrodnie i posluzyl jako dowod podczas rozpraw Trybunalu Wojskowego dla Dalekiego Wschodu w 1948 r. Obaj oficerowie zostali skazani na smierc, a kare wymierzyl rzad Chinski.

Na zdjeciu: Mukai (po lewej) i Noda (z prawej), Naglowek gazety z 13 grudnia w formie wyniku meczowego, donosil: ,,Niesamowity wynik'' Mukai 106 – 105 Noda.
    #historia #historiajednejfotografii #2wojnaswiatowa #wojna #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki

źródło: noda_mukai.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Wczoraj pomagałem jednemu gościowi na stacji zdjąć waż od gazu bo nie potrafił. Zdjąłem i przechodząc obok jego auta zachaczylem o klapkę wlewu paliwa, i się zlamala. Powiedzialem ze poczuwam się trochę do winy bo w sumie gdyby mnie nie poprosil o pomoc to by się nic nie stało. Dalem mu 100 i odjechałem. Rano wchodzę na fb a tam taka wiadomość

Szanowny Panie w związku z wczorajszą sytuacja na stacji skontaktowałem się ze swoim mechanikiem który ocenił naprawę na kwotę 450 (części używana 150 zł, lakierowanie 150 zł robocizna 150 zł) w związku z powyższym proszę o dosłanie 350 zł w innym przypadku będę musiał się skontaktować z pańskim ubezpieczycielem co podwyższy znacznie koszta ponieważ będę wykonywał naprawę w ASO Jaguar. Mam świadka nagranie z wideorejestra oraz jest monitoring na stacji. Pozdrawiam
      Oczywiście mu odpisałem ze niech się kontaktuje z kim chce i również pozdrawiam. Co sądzicie o tej sytuacji i jak we byście postąpili? Auto to ponad 20 letni jaguar x type czy coś #motoryzacja #heheszki #ubezpieczenia #jaguar #kiciochpyta
      pokaż całość

odpowiedzi (114)

• odpowiedzi (22)

#bekazkatoli #pirotechnikasakralna #dzbanywiary #naukowcywiary #zakopane #kosciol #katolicyzm

Ta ostatnia akcja na Giewoncie to tradycyjne zderzenie nauki z gusłami. Nikt nie pomyślał do czego może prowadzić ustawienie na szczycie góry repliki starożytnej szubienicy pełniącej przy okazji funkcję ogromnego metalowego piorunochronu? pokaż całość

odpowiedzi (126)