Wpis z mikrobloga

Mirki, pijcie ze mną kompot. Po długiej walce z załatwianiem formalności, walką z bankiem o przyznanie leasingu, opóźniającym się o 3 miesiące dilerem z dostawą sprzętu, jak i 10 latach pracy u prywaciarzy w końcu startuje na swoim. Dzisiaj przyszła kopara, jutro już mam umówionego klienta. Laweta trochę niedomaga, oby się nic nie #!$%@?ło i poszło wszystko jak należy. Przede mną długa walka i praca na czyjeś bombelki.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz już nie ma prywaciarza do którego zadzwonię, że coś się #!$%@?ło. Sam w to jeszcze nie wierzę, że się odważyłem na taki krok. Może dla kogoś to pikuś, ale nie dla mnie ;)
Obym w tym roku zarobił chociaż na ZUS, leasing i kawałek pajdy chleba ze smalcem. Trzymajcie za mnie kciuki.

#wlasnafirma #dzialalnoscgospodarcza #pracbaza #gownowpis #chwalesie
Pobierz rzeznia22 - Mirki, pijcie ze mną kompot. Po długiej walce z załatwianiem formalności,...
źródło: comment_ldfIjtfjpul2tFpHjPIT4QXlGWvwD2lt.jpg
  • 148
jak to wygląda od strony finansowej? Ile się zarabia za zlecenie tak plus minus i ile wychodzi na czysto podsumowując miesiąc?


@Banicjusz: Mogę Ci napisać na koniec sierpnia. W chwili obecnej mam takie tyły, że nie wiem czy sobie grobu lepiej nie wykopać xD (głównie przez oczekiwanie na maszyne i brak konkretnego terminu dostawy). Jutro dopiero jadę do pierwszego swojego klienta, a nie będąc tylko operatorem u kogoś w firmie. W
Dobre to koparki yanmar?


@Przedmidorrr: Zajebiste. Pracowałem na ładowarce i indentycznej koparce. Przerobiłem na jednej 2k mth w 1,5 roku bez awarii, więc innej już nie chciałem. Brałem jeszcze schaeff pod uwagę (dzisiaj do yanmara należy), ale nie robiłem na niej, więc nie chciałem ryzykować.

panie ale Iveco na lawecie to chyba najsłabsze ogniwo w tym wszystkim.


@Przedmidorrr: Swoją drogą dlaczego? Szukałem czegoś tanio, co chociaż do zimy dojeździ. Jeździłem
@rzeznia22: Wbrew pozorom to bardzo dobra opcja. Co miesiąc masz dodatkowe koszty przez co mniejszy podatek, procent mniejszy niż w kredycie. Do tego jak nie wyrabiasz i firma upada, robisz cesje na inną osobę bądź w ostateczności bank zabiera maszynę i nie licytują Cię całego z domem.

Dokładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Koszta mniejsze. Słyszałem z pierwszej ręki o montowni co miała maszyny w leasingu a nie
@rzeznia22 z busowatych podobno najsłabsze, najbardziej awaryjne. Lepiej szukać Sprintera, Mastera albo Ducato. Mastera do 15k powinieneś kupić. Znajomy robi różne instalacje i ma w firmie minikoparke Hitachi, nie psuje się ale dostęp części dramat. Wozi ją na dwuosiowej przyczepie z hamulcem. Wystarczy średnio ciężkie auto i B+E :) trzymam kciuki za inwestycje. U mnie w okolicy takie stawki, że ledwo paliwo by się zwróciło :/
Wystarczy średnio ciężkie auto i B+E :) trzymam kciuki za inwestycje. U mnie w okolicy takie stawki, że ledwo paliwo by się zwróciło :/


@Przedmidorrr: Myślałem o tym, ale niestety nic nie znalazłem i wyszło by mnie drożej niż ta laweta. B+E mam, sporo jeździłem w poprzedniej firmie z wywrotką Iveco+przyczepa. Tyle, że wszystko nówka ;)
Uwierz, że do 15k nie znalazłem przez 3 miesiące nic sensownego co w ogóle nadawało