Wpis z mikrobloga

Hej Astromirki!

Dziękuję Wam za wspólne zrealizowanie mirkoprojektu na #istotakosmiczna! Lektorzenie było fajną zabawą, a regularne wysyłanie klipów okazało się całkiem motywujące do dalszej zabawy. Jestem zmotywowany tym bardziej, że jedynym krytycznym komentarzem było, że klipy są za krótkie. Lektorzyć więc będę w przyszłości, a czytane teksty będą autorskie i dłuższe. Dziękuję Wam raz jeszcze! Dodatkowo podziękowania ślę w kierunku pani Eweliny Zambrzyckiej, współautorki "Człowieka...", która najwyraźniej odczytała w moim profilu na mirko, że zbieram pocztówki i wysłała mi jedną od siebie. Bardzo miły gest :). Pocztówka już wisi nad moim biurkiem w Obserwatorium.

Teraz to, na co większość z Was czeka ( ͡° ͜ʖ ͡°), czyli losowanie książki. Zliczyłem wszystkie plusy do moich wpisów spod #istotakosmiczna - było ich 1066. Liczba Unikalnych Plusujących wyniosła 666 (przypadek?). Terminal maszyny losującej był pusty, nastąpiło zwolnienie blokady i Zaawansowany System Losujący wskazał użytkownika @Rave77! Drogi @Rave77, jeśli chcesz, by wysłano Ci książkę "Człowiek, istota kosmiczna", wyślij mi proszę na PW adres korespondencyjny.

Pozostałe dwie książki już znalazły swoich nowych właścicieli. Mam potwierdzenie, że jedna już na pewno dotarła. Poza tym, trójka mirkowych wieszczy otrzyma obiecane pocztówki. Czwórka, jeśli @KubaGrom zdecyduje się podać mi na PW jakiś adres, żebym mógł mu tę pocztówkę z MIT wysłać ;).

W tym miejscu muszę napisać jeszcze obiecane sprostowanie. W poprzednim wpisie poinformowałem, że Skylab była pierwszą stacją kosmiczną, na której pracowali ludzie na orbicie. Nie jest to prawda. Pierwszą stacją, czyli orbitującą Ziemię puszka, do której przylecieli w innej rakiecie ludzie, był Salut 1. Nie była to szczególnie szczęśliwa stacja, gdyż jedyna misja, która dostarczyła ludzi na jej pokład, zakończyła się śmiercią śmiałków, a sama Salut 1 musiała być szybko zdeorbitowana. Niemniej, był to pierwszy krok w stronę budowy stacji orbitalnych. Nie należy o tym zapominać.

Tymczasem ja wracam do pracy. Musze jeszcze dokończyć kilka tekstów przed wylotem, a następnie przygotować się do samej podróży. Skrobnę coś na mirko już z Bostonu. Wypatrujcie kolejnych wpisów pod #astronomiaodkuchni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dobrego czwartku!

PS: jako obrazek do wpisu dołączam foto, które zrobiłem w czasie sprzątania w forcie w Obserwatorium w 2010 roku. To były fajne, ale i dziwne studenckie czasy ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#astronomia #kosmos #istotakosmiczna
Pobierz Al_Ganonim - Hej Astromirki!

Dziękuję Wam za wspólne zrealizowanie mirkoprojektu n...
źródło: comment_HirmxqGKFWf9Rx4Q4x2rE4kVz5vKOMGT.jpg
  • 1