Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanie do tych co są mądrzejsi ode mnie w RAMy.

Chciałbym dokupić RAM bo przy otwartych kilkudziesięciu zakładkach czekam minute aż się przeglądarka pozbiera i pamięć wykorzystywana jest wtedy w 80-100%.

Mam taki zestaw:

Płyty główne [MSI] B150M PRO-VDH, B150, DDR4, SATA3, USB 3.1, mATX (B150M PRO-VDH)
Procesor Core i5 6400 2,7GHz LGA1151
Dyski SSD [GoodRam] Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240)
Pamięci - PC [GoodRam] 4GB,2133MHz,DDR4,CL15 (GR2133D464L15S/4G) x 1 sztuka


Polecacie takią samą kość ram 4 gb czy 8 gb. Czy 4 z 8 będzie dobrze działać? Co byście zrobili na moim miejscu?

#kiciochpyta
#pcmasterrace
#informatyka
  • 17
@run_away: A ja się wyłamię i powiem, że w dzisiejszych czasach 8G to można mieć w telefonie, a nie w blaszaku. RAM tani jak barszcz. W Laptopach mam po 16G i nie wyobrażam sobie mniej, w blaszaku 32. Gdybym mógł, to temu ostatniemu bym dał 64G owsa, bo czasem i te 32 to za mało. W tej chwili sama przeglądarka mi zajmuje ca. 8G (dużo otwartych kart, nie muszę się martwić
@CrisPell: komputer ma 3 lata i miał być domowym centrum multimedialnym i miał służyć do przeglądania internetu. Max to chyba Diablo 3 na nim szło i uciągnął bez problemu. Teraz jednak zaczyna trochę brakować.
@NyanNyan: Ja to też rozumiem, tylko to jednak zależy od potrzeb. Nie gram na kompie bo nie mam na to czasu. GOW czeka od pół roku włożony w playa. Chodzi mi o sprawne działanie kompa i sposób jak to zrobić z głową. Kupiłem już drugą identyczną kość 4 gb. Dokupię najwyzej jeszcze 2x4 . Chyba ze 2x 8 i 2x4 nie beda się ze sobą kłócić.
@run_away: Jak odpalę jakąś grę na kompie, to jest święto :) Chodzi mi stricte o pracę. Jeśli dasz radę na 8G, to podziwiam i szanuję. A blaszak poleci na 16+8 bez problemu. Byle kości miały takie samo taktowanie i CL (płyta zawsze zwolni RAM do najwolniejszej z zamontowanych kości - dlatego wypada wkładać identyczne, niekoniecznie tego samego producenta).
@CrisPell: Oczywiście. Dlatego przedstawiłem swoje zdanie, nie próbując wcisnąć go nikomu na siłę. A że mam inne? No chyba na tym dyskusja polega, czyż nie? Niech OP sam zdecyduje, w którą stronę chce iść.