Wpis z mikrobloga

Dzisiejszy obiad został przygotowany na życzenie niebieskiego, więc tym razem nie do końca keto, ale mięsny.

25/50 chilli con carne

CO KUPIĆ

- kilogram wołowiny (będzie potrzebna zmielona, u mnie udziec)
- 2 papryki
- puszka kukurydzy
- puszka fasoli
- przecier pomidorowy (300 ml)
- bulion lub woda (Knorr ma całkiem niezłą bulionetkę, nazywa się to "esencja do sosu" i ma naprawdę spoko skład)
- kilka papryczek chilli, według tolerancji ostrości
- 1 cebula, 2 ząbki czosnku
- przyprawy: pieprz, sól, cukier oregano, papryka słodka wędzona (większość przepisów pewnie podaje kumin, ale ja nie lubię i odkryłam, że wędzona papryka nadaje świetny smak)
- wybrany tłuszcz do smażenia

JAK ZROBIĆ
- rozpuszczamy trochę tłuszczu w dużym garnku (ma się docelowo zmieścić całe danie)
- wrzucamy cebulę, chilli i czosnek, smażymy dwie minuty
- dorzucamy wołowinę, dodajemy szczyptę soli (nie za dużo, zwłaszcza jeśli bulion jest słony) i smażymy, czekamy, aż odparuje z niej trochę wody
- w międzyczasie kroimy paprykę
- kiedy już wołowina zmieni kolor, a woda odparuje, sypiemy oregano, pieprz i suszoną paprykę wędzoną, dolewamy przecier pomidorowy i bulion
- dodajemy 2 łyżeczki cukru
- tutaj pewna dowolność: niektórzy wolą chilli w formie zupki, inni preferują gęste danie - według tego musicie sobie dostosować ilość przecieru i wody/bulionu
- dorzucamy paprykę i dusimy danie przez jakieś 10 minut
- na koniec dorzucamy wypłukaną z zalewy kukurydzę i czerwoną fasolę, dusimy jeszcze przez 5 minut
- można podawać z: ryżem, plackami tortilli, nachosami, kwaśną śmietaną

zdjęcie tym razem nie moje, ale wygląda identycznie, więc ¯\_(ツ)_/¯

#50obiadowchallenge #gotujzwykopem #jedzzwykopem
Pobierz BarkaMleczna - Dzisiejszy obiad został przygotowany na życzenie niebieskiego, więc ty...
źródło: comment_SfeOht7A1GoodJy5UaZnpCxGpRuXwsdR.jpg
  • 7
@BarkaMleczna: Fajne fajne ale nie bardzo to chilli con carne. Jak sama nazwa mówi to chilli i mieso, nic więcej. Odpuszczając czepianie się nazewnictwa to robię bardzo podobne. Spróbuj dodać brązowy cukier i jedna łyżkę prawdziwego mocnego kakao.