Wpis z mikrobloga

1 005 - 1 = 1 004

Tytuł: Szósta Klepka
Autor: Małgorzata Musierowicz
Gatunek: literatura młodzieżowa
★★★★★★

Bardzo męsko i poważnie na tym bookmeterze, a więc dzisiaj dla odmiany ode mnie "Szósta Klepka". Pierwsza książka z serii "Jeżycjada" Małgorzaty Musierowicz. Jako nastolatka czytałam niektóre części w różnej kolejności, teraz sobie powoli będę przypominać je po kolei.

W książce ukazane są losy Cesi - nastolatki, która ma problemy typowe dla nastolatki, ale ponieważ wszystko się dzieje w czasach PRL-u i jest napisane w czasach PRL-u, jest to bardzo rozsądnie przedstawione, a przede wszystkim z ciepłem i humorem i to jest wg mnie największą zaletą i siłą tej książki. Co do postaci, to Cesia jest główną bohaterką, ale bohaterem jest tutaj też jej rodzina. Myślę, że taką rodzinę każdy chciałby mieć i jeżeli komuś brakuje pozytywnych wzorców to tutaj je znajdzie.

#bookmeter #czytajzwykopem #jezycjada #musierowicz
Pobierz haliczka - 1 005 - 1 = 1 004

Tytuł: Szósta Klepka
Autor: Małgorzata Musierowicz
...
źródło: comment_er1m5V8hDRQVs8jNpTa57RGgsFJcazVe.jpg
  • 6
@vivianka Ja niestety nie pamiętam, która część mi się najbardziej podobała. W ogóle prawie nic z nich nie pamiętam :) Nie wszystkie też części przeczytałam wtedy, ale "Kłamczuchę" czytałam :) Tak czy inaczej miło jest wrócić do tej serii.