Wpis z mikrobloga

Moi drodzy, chciałabym wrócić do #pianino po 6 latach przerwy (grałam 5 lat, pamietam nuty bo jestem tez chórzystka ale żadnych utworów), co mi polecacie, żeby się trochę rozgrzać i przypomnieć sobie? Próbowałam jakieś z internetu ale szybko się zniechęciłam bo potrzebuje na początek czegoś prostego a potem jakoś pójdzie, palce mi zardzewiały trochę #kiciochpyta #muzyka #instrumenty
  • 4
  • Odpowiedz
@nowywspanialyswiat: możesz zacząć od Ólafur Arnalds - Tomorrow's Song

Jest bardzo prosta i przyjemna, nawet ja nie umiejąc praktycznie nic grać jakoś w miarę sobie radzę (przynajmniej z początkiem).

W necie można znaleźć nuty i tutoriale. No i ogólnie Ólafura muzyka nadaje się do nauki, bo on sam jak twierdzi nie umie grać, więc układa w miarę proste melodie :)
sensi - @nowywspanialyswiat: możesz zacząć od Ólafur Arnalds - Tomorrow's Song 

Je...
  • Odpowiedz
  • 1
@nowywspanialyswiat może Polonezy młodzieńcze Chopina i sonaty Beethovena op.49. Dobre będą też inwencje dwu i trzygłosowe Bacha, a jak to za trudne to zawsze w odwodzie są preludia. Mogą się wydawać koszmarnie nudne, ale za to są rozwijające. Jeszcze spróbuj Utwory liryczne Griega - mają różny poziom trudności, więc bez problemu coś znajdziesz
  • Odpowiedz