Wpis z mikrobloga

#skutery #125cc #piaggio #motocykle #motocykle125
Hej Mireczki
Przymierzam się do zakupu motocykla(skuter) do miasta #wroclaw dojazdy do pracy głównie. Jestem dosyć wysoki ponad 180, myślałem o czymś większym spodobał mi się skuter Piaggio X9 - coś takiego https://www.olx.pl/oferta/piaggio-x9-125-cm-jak-nowy-CID5-IDzCiak.html#1c838e1e56 .
Co myślicie czy to się nadaje w ogóle do miasta i jak z eksploatacją ?
Czy może lepiej coś innego kupić - raczej nastawiam się na coś markowego, nie chinczyk. Dodam, że planuje postawić go pod blokiem w pokrowcu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 30
A rozważałeś elektryczny rower? Nie posiadam ale znajomi sobie chwalą, bez rejestracji, ubezpieczenia etc. Wszystko zależy jak masz daleko do pracy.
P.S. "2002 rok" no 17 letni skuter to koniecznie przemyśl, chyba, że tylko w niedziele do kościoła. :-) Pozdrawiam
W zeszłym roku kupiłem skuter Peugeot Speedfighta III 125 dwu letni z salonu. Jest to jeden z mniejszych skuterów, ale na miasto i w korkach sprawdza się idealnie. Zdążyły mi się wyjazdy poza miasto tak 50 km poza Wrocław ale to już trochę meczarnia. Przejechałem jak do tad około 2500 km bez żadnych problemów. Jednak jakbym jeszcze raz kupował to raczej coś japońskiego PCX albo Nmaxa
@harry_boss No ale to widzę zabawa ok 5 k. A myślę żeby wydać tyle żeby nie żal było na dworze stawiać podczas sezonu - max 3 k. Zastanawiam się czy to ma sens wgl, takiego starego skuterka mam nadzieję nikt nie ukradnie ( ͡ ͜ʖ ͡)
@marianteam Niecałe 5,5k zapłaciłem, ale mi zależało na czymś sprawnym i w miarę mowy , bo ani czasu, ani umiejętności, żeby naprawiać. No i parkuję w podziemnym. Trudny wybór, jednak taki rozmiar skutera na miasto jest idealny w każdą dziurę się zmieści, między autami się dobrze manewruje i pszyspieszenie w miarę ok w porównaniu do większych o tej samej pojemności
@marianteam: Powiem ci tak. Miałem Neosa 100 a potem przesiadłem się na Yamaha XT125X i nie ukrywam że na początku biegi męczą, ale potem zobaczysz ze to fajna sprawa! A szczególnie jak wypuścisz zaa miasto. W Mieście teraz nie odczuwam dyskomfortu. Moim zdaniem więcej frajdy jest na Moto niż Skuterem.
@marianteam: Ja kupiłem w tym roku 125 z biegami, zrobiłem już 2500km i super się jeździ po mieście, wczesniej z 10 lat temu miałem neosa 50 i jednak z biegami jest dla mnie większa przyjemności z jazdy
@marianteam: Ja kupiłem ybr z 2006 za 3400, najechane 40 tysięcy ( no teraz to 42), po sprawdzeniu u mechanika wymagał regulacji zaworów, wymienił filtr powietrza, wyregulowal sprzęgło i tylny hamulec, w zeszłym tygodniu wymieniłem cały napęd (160 części i 100 robocizna)
@marianteam 3-5k. Nie kupuj chińczyka. Stary Japoniec nawet z przebiegiem 50kkm będzie świetnie się nadawał na kolejne 4, 5 lat jazdy :). Biegowka w mieście mega sprawa. Wyzej zakrecisz redukcja jak skuter, co dużo pomaga. No i który "kibel" poleci ci 120?...
@Majkel94: Nie no na pewno zdecyduje się na coś markowego( ͡° ͜ʖ ͡°) Coraz bardziej się zastanawiam nad motorkiem.
Jednak co przemawia nad skuterem:
-przechowa blokady oraz pokrowiec w kibelku, tak jak napisałem nie mam garażu i będzie stał pod blokiem,
-automat - wygoda jak dla mnie na miasto.
Kurczę bo gdybym miał garaż to bardziej bym się skłaniał do naked bike właśnie ;/