Wpis z mikrobloga

Myślisz #rumunia to dziki kraj? Niby tak ale nie do końca:
Rumunia: szef MSW złożył dymisję po śmierci nastolatek.
Tłem dla odejścia Mogi jest głośna sprawa 15-letniej Alexandry Macesanu, która w ubiegłym tygodniu zginęła, chociaż wcześniej zdołała trzykrotnie dodzwonić się na numer alarmowy i poinformować, że została porwana, pobita i zgwałcona. Policja początkowo zbagatelizowała te zgłoszenia i ostatecznie wkroczyła do akcji dopiero po 19 godzinach.

A w #polska jak w lesie.
#polityka #4konserwy #neuropa
  • 20
@Variv Chyba nawet nie cale 20 tysi. Nie to co stodoly ministra Szyszki ( ͡º ͜ʖ͡º)


@greven Plus plotki mówią, że to była podróbka. Ale wiadomo, że nie mógł się przyznać, że nabył podrobiony zegarek. Choć ciort wie ile w tym prawdy.
@szurszur: Mysle ze to wynika z bardzo silnej centralizacji wladzy i budowania okigarchicznych klik.

jako chlubny wyjatek zaproponuje przyklad minister finansow, ktora chyba dwukrotnie probowala podac sie do dymisji, co nie zostalo przez premiera przyjete
Myślisz #rumunia to dziki kraj?


@bombastick: Byłem w zeszłym roku i to jest całkiem normalny kraj. Taka Polska z 15-20 lat temu. Dziko to tam było tylko jak się przejeżdżało przez cygańskie wsie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mandarlin: Jakie równouprawnienie? Naprawde polityke musisz tu wciskać? Przecież tu nie o to chodzi. Dlaczego np. w sprawie rzezi wołyńskiej tak podkrelsane jest to, że zabijano kobiety i dzieci skoro to bez różnicy? Jak jest jakaś głośna sprawa to morderstwo dziecka też opinię publiczna łatwiej wzburza.
@Mandarlin: To troling? Najpierw przypisujesz mi z dupy nieprawde, że niby twierdziłem, że zabójstwo meżczyzny jest ok, a teraz ciagniesz kolejny bezsensowny watek.
To, że małżeństwo kobiety jest oceniane w naszej kulturze jako drastyczniejsze to jest fakt. Przecież nie twierdze, że zabójstwo mezczyny powinno być mniej surowo karane itp. a chyba tak sobie to dopowiadasz.
Jak masz opis jakiegoś mordu to jest dodawane '' zabijano kobiety i dzieci'' aby podkreslić brutalnosc