Wpis z mikrobloga

@p4damczyk no on właśnie dostali porozumienie do podpisu (aneks).
Żadne prawo nie zabrania zmiany wynagrodzenia ma niższe za obustronną zgodą.
Jak się nie zgadzają, to niech nie podpisują aneksu.
Nikt ich nie może zmusić.
Najwyżej ich zwolni pod innym pretekstem, ale to już sami muszą ocenić czym ryzykują.
@derekperek122 od jakiej normy? Całej załodze nawet Janusz może zaproponować obniżenie pensji "aby poprawić rentowność firmy".

Czy obniżenie kosztów wynagrodzenia nie poprawia rentowności?
Poprawia.
Więc wszystko zgodnie z prawdą i co może jakaś kontrola zrobić?
@rraaddeekk: Jak masz w umowie np 3000 brutto, to jako pracodawca nie mogę Ci obniżyć bez powodu pensję do 2500brutto, jedynie jeżeli wyrażona zostanie zgoda obustronna, tak samo nie mogę kogoś zwolnić ot tak z dupy .
Po pierwsze wiara we wszystko co ktoś napisze na wykopie to jest jakieś nieporozumienie.
Po drugie, jeszcze większym nieporozumieniem są ci, którzy robią z wyjątku regułę i dorabiają sobie tezy o NEOLIBERALIZMIE.
@nairoht:
Nie znasz się na prawie pracy, a najbardziej się mądrzysz. Ten Janusz złamał jednocześnie kilka artykułów prawa pracy, zaczynając od najważniejszego:
Art 183a. kodeksu pracy. Zakaz dyskryminacji pracowników

Pracownicy powinni być równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, warunków zatrudnienia, awansowania oraz dostępu do szkolenia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, w szczególności bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne,
@derekperek122: Tutaj większość ludzi się mądrzy, bez podawania wykładni. Pracuję w HRach, i wiem jakie kary są za takie przewinienia. Jeżeli ktoś to nagłośni w mediach, to PIP zrobi taką pokazówkę, że gościu będzie musiał ogłosić bankructwo.
@8sierpnia: Ile firm zatrudnia osoby poniżej 26 roku życia ?

1. Cały handel w okresie turystycznym
2. W wszelkich fastfood'ach na kasach
3. W sieciówkach wielkopowierzchniowych w okresie wzmożonego handlu (wszelkie święta, przed długimi weekend'ami itp)
4. W sieciówkach z ciuchami (H&M itd)
5. W restauracjach i małych sklepach gastronomicznych (obsługa klienta i kasy)

Zamiast lampić się w swoją złotą kartę MasterCard ;) zwróć uwagę kto Cię obsługuje ... to może
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ja muszę się pochwalić że u nas każdy dostał 200 podwyżki (poniżej 26roku życia) z tekstem że skoro szef wszystkich szefów Kaczyński dorzucił nam coś tam to my też coś dostaniemy od niego xd
@GordonL:
Mamy teraz hipotetyczną sytuację dwóch 27 latków zarabiających tyle samo, gdzie jeden jest jest posłem, a drugi jest zatrudniony na umowę. I nagle cyk - jeden z nich nie płaci podatku dochodowego i ma więcej kasy.

Sprawiedliwe?
Oczywiście że wolno obniżać wynagrodzenie, ale tylko za zgodą obu stron. Możesz podać przepis na to że nie wolno?


@Cierniostwor: @rraaddeekk: oczywiście, że wolno obniżać wynagrodzenie ale nie można w żadnym stopniu dyskryminować pracowników nawet za ich zgodzą. Obniżanie wynagrodzenia pracownikom tylko dlatego, że mają poniżej 26 r.ż. jest ewidentną dyskryminacją ze względu na wiek.
@Brother_of_Steel: Na dobrego baita się łapiesz. Zmniejszenie pensji ze względu na dowolne kryterium (tu wiek) jest jednym z poważniejszych naruszeń Kodeksu Pracy.
Z resztą, nawet jakby to była prawda to co za idiota podpisuje jakiś papier który obniża mu pensję?