Wpis z mikrobloga

Z takich życiowych osiągnięć to chyba mogę się lekko przyczynić do zmiany przepisów piłki przez IFAB. Podczas meczu Benfica - Milan zobaczyłem to śmieszne wybicie od bramki, zgrałem to i wrzuciłem tutaj oraz na reddit. Później mój klip wylądował na twitterze, postowali go dziennikarze, wywołała się dyskusja, a ten klip lądował w każdym wątku. IFAB postanowiło że na następnych obradach omówią ten temat. Pewnie przesadzam, ale wydaje mi się że gdybym tego nie zgrał to i nie wrzucił na reddit to nie byłoby takiej reakcji.

Tu przykład dyskusji dziennikarzy - https://twitter.com/DaleJohnsonESPN/status/1156134912690442242

A tak przy okazji to na razie postanowiono że przy takich zagraniach sędzia na nakazać powtórne rozpoczęcie gry, ale nie karać zawodników - http://theifab.com/news/clarification-law-16-the-goal-kick
#pilkanozna
Minieri - Z takich życiowych osiągnięć to chyba mogę się lekko przyczynić do zmiany p...
  • 55
@JohnRandom: Szybka kontra np. bramkarz w taki sposób podaje obrońcy, ten głową zgrywa, bramkarz łapie i biegnie pod sam skraj pola karnego i wyrzuca piłkę na wolne pole do napastników gdzie obrońcy są nadal pod jego polem karnym po różnym czy wolnym. A takie wyrzuty są często dużo bardziej precyzyjne niż wykopy z 5 metrów.
@Minieri: no ok, i ile razy widziałeś takie rozegranie? Bo gdybać to sobie można ( ͡° ͜ʖ ͡°) już nie mówiąc o tym, że nawet na tym filmiku takie rozegranie skończyło się tym, że po 5 sekundach stracili piłkę XD
@JohnRandom: Ani razu nie widziałem bo do tego sezonu takie zagranie było nielegalne bo wszyscy zawodnicy musieli opuścić pole karne przed rozpoczęciem gry z 5 metrów. Teraz to zmienili i zawodnicy z drużyny bramkarza mogą zostać w polu karnym a zawodnicy rywala muszą je opuścić, z tym że nie muszą jeśli nie przeszkadzają w jego wykonaniu. Wcześniej całe rozpoczęcie z 5 metrów trwało dosyć długo, trzeba było czekać aż wszyscy opuszczą
@jan_matejko_pisarz: Bo to był stały fragment gry który wykonuje się nogami. Podał mu na głowę bo kiedy obrońca poda do bramkarza głową, klatką czy nawet tyłkiem to ten może złapać piłkę z tym że nie można robić tego celowo, używając sztuczki by obejść ten przepis bo to niesportowe zachowanie. Tutaj nie wiadomo czy ten przepis obowiązuje, stąd cała dyskusja. Na razie nie będą za to karać, ale nie pozwolą na takie