Wpis z mikrobloga

@joffie: Weź nie czepiaj się xD

Nie jestem na polskim vacie tylko na europejskim, który się inaczej rozlicza. No 19k brutto to netto wyjdzie 15k na oko.

Chociaż uwzględniając to, że zaraz wpadnę w drugi próg podatkowy to jeszcze mniej wyjdzie netto :(
@joffie: no właśnie te moje 15k netto, o którym wspomniałem to już po Zusie (ulga) i po dochodowym, VAT unijny jest strasznie niski, raz zapłaciłem ponad 400 zł.

19000-3610 (podatek dochodowy)-550(zus)-400(vat ue) - 14400. kur.. to dalej jestem wykluczony z #programista15k
@joffie: ja nawet nie wiem jak mnie księgowy rozlicza, może i podatek liniowy. nie mam pojęcia XD ostatnio mu wspominałem o tym podatku 5% dla twórców i będziemy nad tym myśleć ale to dopiero po wakacjach bo urlopy.
@badi1992

Czyli dobrze sobie radzisz. Znam dosłownie trzy osoby, które pracują w Inventorze i AutoCAD przy mechanice i żaden z nich mając 5 lat doświadczenia nie zarabia ponad 5k netto.

Tworzysz jakieś nowe części czy dostajesz specyfikację jak coś ma działać i dobierasz odpowiednie elementy aby to działało?
@1001001: Tworzę nowe części i następnie inni inżynierowie badają wydajność pompy. Jak coś jest źle to poprawiam. Jak dobrze to robię rysunek 2d i tyle. Sam chciałbym sprawdzać wydajność pomp bo mam umiejętności w oprogramowaniu aby to robić no ale to już nie ode mnie zależy.