Wpis z mikrobloga

Mirky! Zagadnienie jest takie, że dziś córce w ogrodzie robimy małe przyjęcie urodzinowe niespodziankę i chce przygotować piniate. Ale za uja nie mam jej na czym powiesić. A że od dwóch dni latam moim mavic 2 zoom to se myślę czy nie idzie podwiesić takiej nie za ciężkiej piniaty na nim? He? Czy jestem debilem i to nie uniesie? #kiciochpyta #drony #mavic #lotnictwo #niepasta
  • 21
@kubapoz: Nie, masz po prostu bardzo "elitarne" pomysły. Ja kiedyś też zastanawiałem się co się stanie jeśli będąc na wysykości np 200m wyłacze silniki a podczas spadania włącze xD Na szczęście na YT już ktoś wpadł na taki pomysł i odpowiedzieli na moje pytanie xDDD - Działa xD (Co znie znaczy że masz próbować :P )
@felixos a, ten rysunek widziałem w Quick guide jak wystartować bez smartfona i apki. Nie myślałem że można też w locie wyłączyć włączyć i bym nawet nie pomyślał akurat o tym ( ͡º ͜ʖ͡º) w przeciwieństwie do wieszania piniaty... #debil. Swoją drogą jest już po przyjęciu i tyle się działo że piniata została odnaleziona w kącie po imprezie nieruszona, zapomnieliśmy o niej. (ʘʘ
@felixos: zawsze tak startuję, przyzwyczajenie po prostu. Jak latałem z kumplem, który startował z suwaka w apce, to miałem ochotę rzucić mu w głowę kontrolerem (°°
@kubapoz: dużo lepiej wrzucać kartę pamięci, bo do zgrania z niej materiału nie musisz włączać drona podłączonego kablem USB. Osobiście wolę rozwiązanie z kartą, bo nigdy nie czuję się pewnie, jak mam włączyć drona
@feelbeats racja z kartą. I dronem szerszeniem. Ej a ja wczoraj próbowałem wystartować z pilota i coś nie pyklo. Jak dokładnie trzeba te manetki odchylac. Ja je obie naraz do siebie i do środka robię jednocześnie. Co robię źle?
@kubapoz: włączasz kontroler, włączasz drona, czekasz aż wszystkie systemy się ogarną, kalibrujesz kompas (ten #!$%@? zawsze wymaga kalibracji jak się spieszysz, wyczuwa twój strach), czekasz aż wszystkie systemy się ogarną, jest GPS, wyskakuje info o aktualizacji, aktualizujesz, czekasz aż wszystkie systemy się ogarną, zielone, lecimy!
Dwa do środka jak wszystko zielone, powinien od razu się zakręcić, trzymasz do momentu oderwania się od ziemi. Jak sobie pstrykniesz tylko dżojstikami, to nie ruszy,
@feelbeats ty no tę cała procedurę to znam i robię :) chodzi mi tylko o to czy coś źle robię ruchem tych manetek. Uj, jutro muszę podejść do tematu jeszcze raz, ale już robiłem tak że długo przytrzymywalem. Zobaczymy