Wpis z mikrobloga

Wykopki wrzucające zdjęcia w zbożu, a potem dziwiące się, że dotyka ich banhammer moderacji i jeszcze na koniec płaczące, jak to są prześladowani niczym nie różnią się od lubelskich patusów i karyn, którzy łamią podstawowe normy społeczne, są dojechani przez Policję, a na koniec są wielce oburzeni, że użyto wobec nich przymusu. Jest mi Was tak szkoda, jak tej lubelskiej patologii.

#aferamadonny #afera #moderacjacontent #modercaja #justwykopthings #policja
Psylon - Wykopki wrzucające zdjęcia w zbożu, a potem dziwiące się, że dotyka ich banh...

źródło: comment_UqDwhbrL5a0a9Xv5rD0zZxkxsN9JXu5R.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 151
@Psylon: Tylko, że cała afera nie zaczęła się od wrzucenie jakiegokolwiek zdjęcia Anny S. tylko od napisania, że takie się posiada i można je dalej podać. Dodajmy do tego pusty panel moderacyjny i zlewkę ze strony moderacji i mamy gotowy sposób na aferę.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 35
@Psylon: w obecnej aferze nie chodzi o bany za wrzucanie obrazów z elficzką. Zaczęło się od permbana dla @Kroomka za napisanie w komentarzu że pobrał obrazek z jej twarzą XD
Obecnie zamienili permbana na miesiąc wygnania ale dalej ma usuniętą całą aktywność z mirko
  • Odpowiedz
@Psylon: gdybyś choć trochę się zainteresował to byś wiedział, że w tej aferze o co innego chodzi. Ci co wrzucają zdjęcia zboża są tutaj od zawsze, niezależnie od afery. W tej aferze mamy kolegę co poleciał za myślozbrodnię (napisał, że ma usunięty obrazek i ma możliwość przesłania go na PW). Bez żadnego dowodu dostał perma i wszystko zostało mu usunięte.

Potem był kolega co go bronił i próbował to wyjaśnić. Dostał
  • Odpowiedz
  • 0
@Psylon za wysoko kolano położył, mógł bardziej na nosie, albo chociaż na krtani, ale i tak szacuneczek dla Pana Policjanta, piękny widok
  • Odpowiedz
@Queltas: Niby masz rację, a jednak inne wykopki sobie głowy takimi pierdołami nie zawracają jak jakieś zdjęcia osób z administracji, tylko wchodzą tu albo poczytać coś ciekawego, albo oglądnąć śmieszne obrazki. Zwyczajnie szkoda życia i nerwów na jakieś wojenki. Skoro wiecie, że moderacja nie lubi poruszać tego tematu (*), to po co to robicie? Właśnie tak się zachowujecie, jak ta patola, o której wspomniał OP - wiecie, że to temat tabu,
  • Odpowiedz
@vipe: Tak jak kiedyś wspomniałem. Metafora: Parkujesz swoim samochodem na prywatnym parkingu. Po powrocie patrzysz, a samochód jest zarekwirowany a tym masz nałożoną karę. Nie wiesz dlaczego, masz notkę, że złamałeś regulamin. Co robisz:

a) idziesz wyjaśniać sprawę

b) wychodzisz z parkingu i nigdy nie wracasz

Analogiczna sytuacja. Kroomka nic nie wrzucił, dostał perma i kasację treści. Próbowałem to wyjaśnić, dostałem bana za flood na 4 dni. Białorusin próbował to wyjaśnić,
  • Odpowiedz
@ciasteczkowy_monster: Ale ja nie zamierzam brnąć w zasady, czy to ok czy nie ok, tylko sugeruję przestać pisać o tych zdjęciach to życie stanie się dla Was prostsze, przyjemniejsze, mniej stresujące. Myślę, że moderacja dała wystarczająco jasno do zrozumienia, że sobie tego nie życzy, to tylko głupek tego nie zrozumie. Jeszcze raz - szkoda życia i nerwów na jakieś głupie wojenki.
  • Odpowiedz
@Queltas: Ale wcale nie jest to analogiczna sytuacja, bo za parkowanie na prywatnym parkingu płacę i to jest umowa dwustronna, obligująca i ma skutki prawne. Dodatkowo w grę wchodzą szkody materialne.

Konto na wykopie i jego regulamin nie jest nawet blisko tej sytuacji.
  • Odpowiedz
@vipe: dobra, może nie jest do końca porównywalną sytuacją, ale w tej sytuacji tez idziesz wyjaśniać co i jak się stało. Normalny właściciel parkingu ci wyjaśni co on uważa za złamanie umowy, a po dyskusji może się okazać, że nie miał racji. Twój samochód wraca do ciebie i jesteście zadowoleni.

W tym przypadku moderacja popełniła błąd i ni ciula nie chce się do tego przyznać, lawiruje i unika kontaktu i brnie
  • Odpowiedz
@Queltas: ...aha - i odpowiadając na ostatnie pytanie. Nie, nie wyjaśniłbym, bo wiem, że jest to temat tabu i w ogóle bym tematu nie zaczynał, więc nie miałbym czego wyjaśniać.
  • Odpowiedz
W tym przypadku moderacja popełniła błąd i ni ciula nie chce się do tego przyznać


@Queltas: Obstawiam, że dlatego, że takich problemów mają po 100 dziennie i nie mają ani czasu ani ochoty każdemu tłumaczyć z osobna tego samego, bo następnego będzie 100 kolejnych... Widocznie wychodzą z założenia, że albo ogarnięci ludzie sami to zrozumieją, albo są na tyle nieogarnięci, że nie mają tu czego szukać. Wcale się im nie dziwię.
  • Odpowiedz