Wpis z mikrobloga

@balatka: Tak ogółem to nic nie obliguje kuriera do tego, żeby w ogóle do kogokolwiek dzwonił, bo ani nie ma takiego obowiązku, ani nie da się sprawdzić, czy rzeczywiście dzwonił (o ile ktoś naiwnie zakłada, że jakakolwiek firma będzie się bawiła w bilingi połączeń, żeby to weryfikować). Że nie wspomnę o tym, że kurier nie będzie zawijał dziesięć razy komuś pod dom, żeby zostawić paczkę, chociażby dlatego, że to nie w
@Wompierz: Wiem, pracowałem na magazynie DHL-a. Czasem można się dogadać, żeby kurier zostawił gdzieś paczkę, ja tam zwykle, jak już coś zamawiam, to w razie, gdyby nie miał kto jej odebrać, to sam mówię kurierowi, żeby to odwiózł na magazyn i nabili na paczkę odbiór własny. Po co mam gościa ciągać do siebie drugi raz, jak wiem, że paczka poleży 2 czy tam 3 dni na magazynie i czy rano ją
@Nic_tu_po_mnie: A, no to zwykle zbiory robi się i tak na końcu, chyba że ewidentnie źle byłoby jechać przez cały rejon po jedną paczkę. Więc pewnie mieszkasz w jakimś #!$%@? miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Że nie wspomnę o tym, że punktów nadawania paczek DPD jest w #!$%@?, a praktycznie w każdej galerii handlowej masz jakiś kiosk, Empik, salonik prasowy, cokolwiek tego typu, gdzie sobie bez problemu
@Nic_tu_po_mnie: No widzisz, a ja się opieram na własnych doświadczeniach i wiem, że jak sam czegoś nie pójdziesz i nie załatwisz, to #!$%@? załatwisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak się kończy liczenie na to, że ktoś przyjedzie i coś tam zrobi, już nie mówię tylko o kurierce.
@balatka jak ten kurier ogarnia np. parę ulic, to nie dziwię się, że nie będzie jechał specjalnie do kogoś na drugi koniec miasta. Kurier ma optymalną trasę wypracowaną już rano i wszelkie zmiany to jego dobra wola
@komukatiw: #!$%@? dodatkowa opcja, zamówiłem w dpd paczkę dodatkowo płatną na sobotę to #!$%@? mi przełożył sam na poniedziałek bo mu się nei chciało, a dhl przy zamówienie na "do 12:00" zaznaczył po prostu, że nikogo nie było w domu ¯\_(ツ)_/¯
@Pangia tu akurat Cię zaskocze. GLS prowadzi i sprawdza billingi, jeśli kurier nie doręcza paczki, nie kontaktuje się to idzie skarga i paczka trafia do ponownego doręczenia (jeśli umieścił w punkcie odbioru to dodatkowo musi ją pobrać na nowo) 5 skarg w miesiącu - brak premii. Wzięli się za to