Wpis z mikrobloga

System: Android
Budżet: 2000-2500; w bardzo uzasadnionych przypadkach 3000 zł
Wymagania: ekran typu AMOLED, super zdjęcia, długi czas działania na baterii, uber-zajebista płynność systemu, polska dystrybucja (raty)
Preferowane marki: raczej sprawdzone typu Samsung, LG etc. chociaż widzę, że obecnie najwięcej oferują #!$%@? etc. więc też biorę pod uwagę. Xiaomi odpada.

#smartfon #smartfony #telefony #android #kiciochpyta #niewiemjaktootagowac
  • 15
@pumpkinguy: huawei nie oferuje najwięcej (samsungi są tutaj nadal krok dalej) ale wniósł sporo do tematu i napędza konkurencje. LG olej na starcie, nie ma tutaj niczego sprawdzonego

ultra zajebistą płynność oferuje oneplus7pro ale jego skreślasz z powodu braku ip68, nie ma też najlepszego aparatu.

zostaje ci więc mate20pro/p30pro/s10+/note9. wszystkie w kategoriach aparat/bateria/wyświetlacz to zdecydowana topka
@mavon: @Tosh: @dave8: @#!$%@?: @Gorkel: Dzięki za dotychczasowe rady, zaczynam googlować i porównywać ;)
I tak przesiadam się z dziadka (LG G4), więc progres będzie na każdym polu, ale odnoszę wrażenie, że obecnie jest dużo ciężej wybrać telefon niż jeszcze kilka lat temu O_o
@pumpkinguy: generalnie w tym roku prowadzą głównie huawei/samsung (znowu), oba oferują najwięcej z androidów, ze wskazaniem na samsunga

masz alternatywy w postaci ciekawostek jak oneplus 7 czy pixele 3 (niedługo 4) ale w porównaniu z ww znajdziesz tutaj sporo braków, chociaż posiadają inne mocne zalety (90Hz na op7 czy aparat na pixelach)

sony/lg bym odrzuciła bo nie nadążają z konkurencją od kilku lat
sony/lg bym odrzuciła bo nie nadążają z konkurencją od kilku lat


@mavon: Sony nigdy do mnie nie trafiło, a wymacałem sporo ich zabawek. LG ma ode mnie gigantycznego minusa za wadliwe ekrany z powidokami ciągnące się przez kilka generacji (nawet na G6 były problemy).
Póki co najbardziej skłaniam się do Mate 20 Pro, bo mimo, że szpiegowski chinol, to jednak zdaje się oferować stosunkowo wiele.
A może by tak Samsung S9?
@pumpkinguy: mate 20 pro mnie odstraszył bardzo mocno tą aferą z wyświetlaczami. ale poza tym to cholernie dobry telefon z jeszcze lepszą baterią

s9 jeśli już to z plusem (bateria). generalnie na s9 dostaniesz lepsze zdjęcia/wideo względem ww mejta, ale nie będzie to jakaś rażąca różnica. poza tym kwestia preferencji, zdjęcia z huaweia są dosyć charakterystyczne (sama nie lubię ich zbytnio)
@mavon kusi mnie Huawei Mate 20 Pro, jednak mocno odstrasza afera z zielonymi ekranami. Wiesz może jak producent podchodzi do reklamacji tego elementy?
Z drugiej strony skłaniam się do Samsunga S9 (raczej bez plusa).