Wpis z mikrobloga

@paliakk kurde miras siemasz słuchaj świetne zdjęcie bardzo mi się podoba pewnie trzeba mieć drogi sprzęt żeby takie coś porobić, ciekawe musi być oglądanie tego na żywo, pozdrawiam Cię gorąco i piona byku plasticzany
  • Odpowiedz
@klajdla_a: na żywo tego nie widać, trzeba dużych teleskopów żeby cokolwiek zobaczyć, nigdy na oczy tego nie widziałem. Co do ceny sprzętu: statyw 170 zł, głowica która prowadzi aparat za gwiazdami, które się ruszają przez ruch obrótowy 700 zł, aparat modyfikowany 750, obiektyw 230 i laptop do obróbki. Wszystko mam używane.
  • Odpowiedz
@paliakk dzięki Miras za wyczerpującą odpowiedź, nie znam się na tym, więc nie wiem za bardzo jak robi się takie zdjęcia, chodzi o jakieś długie naświetlanie? Potem kilka różnych zdjęci składasz w jedno? Tak czy inaczej efekt bardzo fajny, pozdrawiam trzymaj się tam
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@klajdla_a kiedyś się jedno robiło bo nie było cyfrowego łączenia zdjęć. Teraz się łączy kilka zdjęć w programie do tego, nazywamy to stackowaniem. Długo się naświetla parę, np. 150 sekund jedno i takich zdjęć 100 się stackuje żeby zniwelować szum, którego sporo przy dużych czułościach i czasach oraz żeby wydobyć detal z obiektów. Na takiej ogniskowej na której to zdjęcie zostało zrobione gwiazdy by były poruszone już po 2 sekundach naświetlania z
  • Odpowiedz