Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jestem na etapie planowania #podroze i mam do was kilka pytań.
1. Preferujecie gotowe wycieczki czy jednak wolicie wakacje we własnym zakresie?
2. Pokoje w hotelu rezerwujecie od razu uczy czekacie na ostatnią chwilę?
3. Bilety na samolot kupujecie bezpośrednio przez operatora czy przez jakiegoś pośrednika?
4. Są jakieś serwisy oferujące cashback/zniżki na loty/hotele?
5. Udało wam się spakować na tydzień w bagaż podręczny czy tylko rejestrowany?
6. Mieliście kiedyś sytuację na lotnisku, że ktoś wam dokładnie sprawdzał wymiary bagażu?
7. Z jakim wyprzedzeniem zazwyczaj wszystko planujecie?
8. Korzystacie z usług linii lotniczych rezerwując pokoje/auto czy szukacie tańszego rozwiązania?
Dzięki :)

#wizzair #ryanair #wakacje #urlop #samoloty
  • 31
1. Preferujecie gotowe wycieczki czy jednak wolicie wakacje we własnym zakresie?


@danio_96: własny zakres, ale oczywiście są kierunki gdzie bardziej opłaca się jechać z biurem.

5. Udało wam się spakować na tydzień w bagaż podręczny czy tylko rejestrowany?


@danio_96: Spokojnie da się spakować zwłaszcza latem.

6. Mieliście kiedyś sytuację na lotnisku, że ktoś wam dokładnie sprawdzał wymiary bagażu?


@danio_96: Tak miałem z Ryanairem. Jako, że gdy latam zawsze mam
@danio_96 1. Do tej pory organizowałem wszystko sam ale teraz lecę z biurem na all inclusive
2. Raczej chwilę po kupnie biletu na samolot
3. Bezpośrednio
4. Nie wiem
5. Zależy gdzie i kiedy lecisz ale da się
6. Nope
7. Góra 2 miesiące do przodu, teraz idę na żywioł i nic nie planuje
8. Sam szukałem
1. Wlasne
2. Zaraz po kupnie biletow na samolot
3. Bezposrednio na strone, czasem przez jakies stronki jesli sa znizki
4. Sa, masa jest tego. Czasem specyfinczy rodzaj platnosci daje znizke (nie wiem np. karta maestro)
5. Podreczny na dwa tygodnie
6. Nope, ale sam kiedys ludzia sprawdzalem bardzo dokladnie xD
7. Spontanicznie ale zawsze mam miesiac zapasu. Zazwyczaj kupuje między 6 a 3 miesiące przed
8. Lepiej spedzic wiecej czasu a
@danio_96:

1. Samemu
2. Od razu
3. Bezpośrednio, po Europie nie opłaca się inaczej
4. Ja mam kartę kredytową Wizzair
5. Zawsze pakuję się tylko w podręczny, na tydzień też
6. Nie.
7. Kupno biletów i noclegów jak się trafi okazja, planowanie tripa z miesiąc przed wyjazdem
8. Nie. Nie lubię wszelkiej maści pośredników.
@danio_96:
1. Egzotyczne wczasy - wycieczki z biura podróży, a ościenne państwa/podróże po kraju - na własną rękę
2. Rezerwuję z wyprzedzeniem
3. Przez operatora
4. Nie znam :<
5. Do rodziny (wyspy) zawsze podręczny, i raz jedyny udało mi się zapakować w podręczny na tydzień pobytu w Barcelonie
6. Dokładnie nie, ale czy wciska się w ramki owszem
7. Wakacje z biura - niecały rok wcześniej, wypady do rodziny i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: Oo, nie wiedziałem o tej karcie. Super rozwiązanie, chociaż o bagaż się nie trzeba martwić i te bilety są trochę tańsze :)
A są jakieś haczyki, nie może być tak pięknie :D
Trzeba mieć konto w BNP Paribas?
Oo, nie wiedziałem o tej karcie. Super rozwiązanie, chociaż o bagaż się nie trzeba martwić i te bilety są trochę tańsze :)

A są jakieś haczyki, nie może być tak pięknie :D

Trzeba mieć konto w BNP Paribas?


@danio_96: karta póki co jest niemożliwa do wyrobienia z racji tego, że Raiff się połączył z BNP. Obecny program trwa do końca sierpnia, teoretycznie powinien być przedłużony (w samolotach Wizz już reklamują go
@danio_96:
1. Nigdy nie korzystam z biura podróży. Chociażby dlatego, że planowanie wyjazdu to też dla mnie przyjemność i jak robię to w wolnych chwilach, to łatwiej mi wysiedzieć w pracy. ;-)
2. To zależy od planu wyjazdu. Jak wiem gdzie będę, to rezerwuję od razu. Jak jadę samochodem i chcę mieć swobodę oraz możliwość zmiany trasy, to nic nie rezerwuję. Wrzucam wtedy namiot do bagażnika na wypadek jakby nic się
1. Preferujecie gotowe wycieczki czy jednak wolicie wakacje we własnym zakresie?


@danio_96: Tylko i wyłącznie we własnym zakresie. Urlop jest mój i ja chcę go spędzić tak jak mi się podoba.

2. Pokoje w hotelu rezerwujecie od razu uczy czekacie na ostatnią chwilę?


@danio_96: Różnie to bywa, zdarza się, że tylko pierwszy hotel jest, a kolejne znajdują się same na trasie - nigdy nie spędzam w hotelu więcej jak dwie
1. Preferujecie gotowe wycieczki czy jednak wolicie wakacje we własnym zakresie?

2. Pokoje w hotelu rezerwujecie od razu uczy czekacie na ostatnią chwilę?

3. Bilety na samolot kupujecie bezpośrednio przez operatora czy przez jakiegoś pośrednika?

4. Są jakieś serwisy oferujące cashback/zniżki na loty/hotele?

5. Udało wam się spakować na tydzień w bagaż podręczny czy tylko rejestrowany?

6. Mieliście kiedyś sytuację na lotnisku, że ktoś wam dokładnie sprawdzał wymiary bagażu?

7. Z jakim
@danio_96:

1. Preferujecie gotowe wycieczki czy jednak wolicie wakacje we własnym zakresie?

2. Pokoje w hotelu rezerwujecie od razu uczy czekacie na ostatnią chwilę?

3. Bilety na samolot kupujecie bezpośrednio przez operatora czy przez jakiegoś pośrednika?

4. Są jakieś serwisy oferujące cashback/zniżki na loty/hotele?

5. Udało wam się spakować na tydzień w bagaż podręczny czy tylko rejestrowany?

6. Mieliście kiedyś sytuację na lotnisku, że ktoś wam dokładnie sprawdzał wymiary bagażu?

7.
@Nie_umre_za_ciebie: @basssiok: @fotograf_warszawiak: @raadaar: @Krupier: @misschief: @DerMitteleuropaer: @chad_69: @Logan00: @jestemmimas:
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Postanowiłem pojechać na Cypr, bilety kupione na wrzesień, wyszło trochę drogo. Ok 1300zł za 2 osoby.
Loty z Katowic, powrót do Krakowa, więc oprócz tego dojazdy flixbusem. Ok 2 godziny zapasu, powinno chyba starczyć czasu na odprawę, dlatego też kupiłem pierwszeństwo wejścia na pokład.
Nie mam pojęcia czy