Wpis z mikrobloga

Czy są tu jacyś niceguy'e którzy chcieliby coś z tym zrobić? Właśnie przeczytałem książkę "No more nr Nice Guy" i chcę poprowadzić swego rodzaju terapię dla siebie i kilku osób z podobnym problemem. Zakładam, że grupa liczyłaby 5 - 10 osób, raz w tygodniu czat internetowy gdzie omawialiśmy zadania z poprzedniego tygodnia (ok 45 w całej książce) i różne związane z nimi problemy i nasze sukcesy oraz porażki na tym polu. Na koniec dawałby zadania na kolejny tydzień. Grupa byłaby też wsparciem w trudnych momentach. Zakładam, że całość potrwa od 3 do 6 miesięcy ale to wyjdzie w praniu. Fajnie by było gdyby grupa była w miarę zróżnicowana ((ludzie w związkach, single i bez doświadczenia w tej materii). Ale najpierw muszę zobaczyć czy jest w ogóle jakieś zainteresowanie tematem.

Ps. Nie jestem psychologiem więc nie zagwarantuje sukcesu ale myślę, że warto spróbować.

#przegryw #zwiazki #psychologia
  • 15
@Niewyrzytyknur: Książka jest skonstruowana w ten sposób, że opisane są w niej różne cechy typowe dla niceguy'a przedstawione za pomocą przykładów ludzi których autor prowadził i to skąd one się biorą. Wszystko to jest przeplatane zadaniami, które mają pomóc rozłożyć problem na mniejsze części i pomoc sobie z nimi poradzić.
Zależy mi na utworzeniu grupy bo samemu się tego nie da zrobić.